پاکستان: خطر تروریسم در افغانستان همچنان پابرجاست

  • انتشار: ۱۳ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 151760

مسعود خان، سفیر پاکستان در امریکا با اشاره به ناامنی‌های دو سال اخیر در آن کشور می‌گوید که هرچند ایالات متحده نیروهایش را از افغانستان خارج کرده است، اما خطر تروریسم در این کشور همچنان پابرجاست.

رادیو پاکستان روز دوشنبه، ۲۳ سنبله، به نقل از خان گزارش داده است که اسلام‌آباد و واشنگتن تصمیم گرفته‌اند که تهدیدات فعلی را از طریق همکاری در مبارزه با تروریسم از بین ببرند.

او هرچند در مورد همکاری‌های امریکا و پاکستان جزییات بیشتر ارایه نکرده است، اما افزوده که اسلام‌آباد و ایالات متحده «مسوولیت مشترک دارند تا افغانستان را به سمت ثبات هدایت کنند.»

به گفته وی، ثبات کل منطقه به وضعیت افغانستان بستگی دارد و پاکستان و ایالات متحده در دو سال اخیر موفق به حفظ همکاری‌های دو جانبه در حوزه امنیتی میان این دو کشور شده‌اند.

مسعود خان همچنان با بیان این‌که طالبان پاکستانی، شهروندان این کشور را هدف قرار می‌هند، گفت: «از زمان خروج نیروهای امریکایی از افغانستان بیش از ۱۵۰۰ تن را از دست داده‌ایم.»

گفتنی است که در پی شکست مذاکرات صلح میان تحریک طالبان پاکستان و حکومت این کشور و اعلام پایان آتش‌بس موقت در اوخر فبروری سال گذشته، تعداد حملات طالبان پاکستانی در ماه‌های اخیر به‌شدت افزایش یافته است.

مقام‌های امنیتی ارشد پاکستان به‌گونه پیهم به کابل آمدند تا با طالبان افغان درباره کاهش این حملات و جلوگیری استفاده طالبان پاکستانی از خاک افغانستان برای حمله به اهدافی در داخل پاکستان صحبت کنند؛ اما به نظر می‌رسد، این دیدوبازیدها نتیجه ملموسی نداشته است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *