پاکستان: اقدام موهن شارلی‌ابدو را در مجامع جهانی پیگیری می‌کنیم

  • انتشار: ۱۸ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 94422

رئیس مجلس ملی پاکستان با نکوهش حرکت شنیع و ناپسند مجله شارلی‌ابدو در فرانسه برای توهین به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) تاکید کرد: جهان باید در برابر اسلام هراسی بپاخیزد و ما نیز اقدام شارلی‌ابدو را در مجامع بین المللی پیگیری می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، دفتر ریاست مجلس ملی پاکستان روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «اسد قیصر» گفت که نبی مکرم اسلام حضرت محمدمصطفی صلی الله علیه و آله وسلم مایه برکت و نعمت برای کل جهان است و ایمان مسلمانان بدون عشق و محبت به پیغمبر رحمت (ص) ناقص است.

وی در ادامه سخنان خود در دیدار با ‘نورالحق قادری’ وزیر امور مذهبی پاکستان تاکید کرد: اقدام توهین آمیز مجله فرانسوی یک حرکت نفرت انگیز از سوی مسلمانان تلقی شده و محکوم است.

رئیس مجلس پاکستان از نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی خواست تا جلوی جریحه دار شدن احساسات مسلمانان را بگیرند.

وی افزود : پارلمان پاکستان اقدامات ضداسلامی و توهین به مقدسات مسلمانان را در سطح جهانی مطرح کرده و هرگز اجازه نخواهد داد تا اقداماتی مانند حرکت موهن شارلی ابدو باعث بی‌احترامی باور و عقاید مسلمانان شود.

اسد قیصر گفت: هرگونه تلاش شنیع برای توهین به مقدسات اسلامی محکوم به شکست است و تمامی مسلمانان عمل ناپسند فکاهی فرانسوی را به شدت نکوهش کردند.

 وزارت امور خارجه پاکستان نیز پیشتر تصمیم مجله فکاهی شارلی‌ابدو در فرانسه را برای انتشار مجدد کاریکاتورهای موهن با موضوع نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)  به شدت محکوم کرد.