پاکستان آمادگی خود را برای مقابله با هر تهدیدی از سوی هند اعلام کرد

  • انتشار: ۲۰ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 87603

پس از افزایش مجدد تنش های مرزی میان هند و پاکستان، رسانه ها روز گذشته به نقل از «امیت شاه» وزیر کشور هند اعلام کردند: دهلی نو دستوراتی برای حمله هوایی به پاکستان صادر کرده است.

وزارت خارجه پاکستان در واکنش به ادعای رسانه های هندی اعلام کرد: دهلی نو نباید اتفاقات سال گذشته را از یاد ببرد که چگونه هواپیماهای آنها پس از تجاوز به خاک پاکستان ساقط شده و خلبانشان نیز اسیر شد.

«عایشه فاروقی» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان افزود: هند به جای حل مساله کشمیر و توجه به حقوق مردم این منطقه تلاش می کند از طریق کوبیدن بر طبل جنگ توجه کشورهای جهان را از وضع وخیم مردم کشمیر دور کند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اظهار داشت: هند اینک در مرز لداخ با چین نیز نزاع دارد و مرزهای این کشور با نپال نیز دچار کشمکش شدید است.

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان نیز در پاسخ به ادعای هند اعلام کرد: اگر هند اشتباهی انجام داده و به خاک ما تجاوز کند به خوبی از خود دفاع خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: حمله به خاک پاکستان می تواند بزرگترین اشتباه سیاستمداران هندی باشد زیرا پاسخی سخت و کوبنده دریافت می کنند.

قریشی نیز تاکید کرد: دلیل تهدیدهای دائمی هند ناکامی دولت این کشور در کنترل اوضاع و به خصوص بی توجهی های مکرر آنها به حقوق اقلیت های مذهبی مانند مسلمانان است.

گفتنی است طی هفته های اخیر تنش های مرزی هند و پاکستان افزایش داشته و ارتش پاکستان نیز حداقل سه بار پهپادهای هندی را داخل خاک خود ساقط کرده است.

منبع: تسنیم