پاپ فرانسیس در برابر تندیس چنگیزخان مغول + عکس

  • انتشار: ۱۱ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 151559

پاپ این روزها به مغولستان سفر کرده تا در کشوری که جمعیت اندکی از مسیحیان کاتولیک دارد، بر فسادستیزی و حفاظت از محیط زیست تاکید کند.

به نقل از فرانس۲۴، در مراسم رسمی استقبال، رییس جمهور مغولستان -اوخنا خورلسوخ- که لباس سنتی مغول‌ها را پوشیده بود به پاپ فرانسیس۸۶ ساله خوشامد گفت و هر دو به تندیس بزرگ چنگیزخان مغول ادای احترام کردند.

پاپ با اشاره به لزوم حفاظت از محیط زیست با ستایش از مرغداران و باغداران مغولستان که به تعادل های ظریف اکوسیستم احترام می گذارند گفت: سنت مغولستان برای زندگی در هماهنگی با طبیعت و موجودات آن می تواند کمک قابل توجهی به تلاش های فوری و غیر قابل تعویق برای محافظت و حفظ سیاره زمین کند.

او همچنین هشدار داد که فساد ثمره یک ذهنیت سودگرا و بی وجدان است که کل کشورها را فقیر کرده است. ادیان می توانند نماینده محافظی در برابر تهدید موذیانه فساد باشند، که به طور موثر تهدیدی جدی برای توسعه هر جامعه انسانی است.

مغولستان در سال‌های اخیر با فساد و تخریب محیط‌زیست مواجه بوده است و پایتخت آن از بدترین کیفیت هوا در جهان رنج می‌برد.  رسوایی‌های مختلف به خاطر اختلاس باعث اعتراضات در سال گذشته در مغولستان شد.

رهبر کاتولیک‌های جهان درحالی به مغولستان سفر کرده که این کشور تنها ۱۴۰۰ کاتولیک دارد که شامل تنها ۲۵ کشیش و ۳۳ راهبه می‌شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *