پاپ فرانسیس خطاب به مردم ایتالیا: فرزندان بیشتری بیاورید!

  • انتشار: ۴ میزان ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 133334

رهبر کاتولیک‌های جهان برای اختتامیه کانگره کلیسای ایتالیا که مصادف شده با انتخابات پارلمانی این کشور به جنوب ایتالیا سفر کرده و پیامی را ارائه کرد که در آن به مسائل کلیدی کمپین داخلی از جمله مهاجرت پرداخت.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نه پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان و نه میزبانانش در جریان این مراسم عشای ربانی که در فضای باز برگزار شده بود به انتخابات هیچ اشاره‌ای نکردند، اگرچه کنفرانس اسقف‌های ایتالیا پیش‌تر از ایتالیایی‌ها خواسته بود تا در این انتخابات مشارکت کنند؛ انتخاباتی که به احتمال زیاد نتیجه‌اش روی کار آمدن نخستین دولت راست افراطی در این کشور از زمان جنگ جهانی دوم است.

پاپ فرانسیس در پایان این مراسم عشای ربانی در شهر “ماترا” از ایتالیایی‌ها خواست تا فرزندآوری بیشتری داشته باشند.

وی گفت: از ایتالیا می‌خواهم تا زاد و ولد بیشتر و کودکان بیشتری داشته باشد.

ایتالیا یکی از کشورهای جهان با پایین‌ترین نرخ زاد و ولد است و پاپ فرانسیس مرتبا نسبت به “زمستان جمعیتی” این کشور ابراز تاسف کرده است.

جورجیا ملونی، رهبر راست‌گراترین جناح ایتالیا که شعار انتخاباتی‌اش “خدا، خانواده و سرزمین” بود، همچنین با پیشنهاد مشوق‌های مالی بیشتر برای زوج‌ها به منظور فرزندآوری، خواستار تغییر روند جمعیتی کشورش شده است.

پاپ فرانسیس همچنین به یکی از موضوعات همیشگی در ایتالیا پرداخت و خاطرنشان کرد که روز یکشنبه مصادف بود با روز جهانی مهاجران و پناهجویان کلیسای کاتولیک.

پاپ فرانسیس خواستار آینده‌ای شد که در آن “برنامه خدا” اجرا می‌شود به طوری که مهاجران و قربانیان قاچاق انسان در آن در صلح و کرامت و برای آینده‌ای جامع‌تر و برادرانه‌تر با یکدیگر زندگی می‌کنند.

وی افزود: مهاجران باید مورد استقبال قرار گیرند، با آنها همراهی شود، ترقی پیدا کنند و در جامعه ادغام شوند.

این در حالی است که ملونی و ائتلاف راست مرکزی‌اش متعهد به از سرگیری سرکوب‌های جدی علیه مهاجرانی که از طریق قاچاقچیان مستقر در لیبی به ایتالیا می‌آیند، شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟