پاسخ سئول به وقوع کودتا در کوریای شمالی و کما رفتن اون

  • انتشار: ۱۶ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 116191

آژانس اصلی اطلاعات کوریای جنوبی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، رهبری کوریای شمالی به صورت عادی بر اوضاع این کشور نظارت دارد و شایعات درباره کودتا و به کما رفتن او رارد کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، اوایل امروز شایعاتی مبنی بر این مساله منتشر شد که کیم جونگ اون، رهبری کوریای شمالی پس از خونریزی مغری به کما رفته و کودتایی از سوی “کیم پیونگ-ایل”، عموی او صورت گرفته است.

سرویس اطلاعات ملی کوریای جنوبی در بیانیه‌ای برای خبرنگاران اعلام کرد: ما متوجه شدیم که گمانه زنی‌ها درباره سلامت رهبری کوریای شمالی بی پایه و اساس است. کیم جونگ اون ریاست نشست کمیته مرکزی حزب حاکم کوریای شمالی را در ۲۹ ژوئن برعهده داشت و امور کشور را به عنوان رهبری دولت در دست دارد و به صورت عادی به آنها رسیدگی می‌کند.

شرایط سلامت کیم جونگ اون که به شدت سیگاری است و اضافه وزن دارد، در مرکز توجه است چون خلاء قدرت در این کشور مسلح به سلاح اتمی می‌تواند به ناآرامی و آشوب در منطقه و فراتر از آن منجر شود.

به نوشته ایسنا، غیبت غیرمعمول ۲۰ روزه وی در سال گذشته میلادی از انظار عمومی باعث بروز گمانه زنی‌هایی در سطح بین المللی درباره سلامت وی و حتی احتمال مرگ وی شده بود.

امریکا ۳۲۷ میلیون دالر به مردم افغانستان کمک می‌کند

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟