ویدئوی پسر ترامپ در تقویت ادعای تقلب در انتخابات

  • انتشار: ۱۵ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 97069

پسر ترامپ با انتشار توئیت ویدئویی، تلاش کرد تا به ادعای تقلب در روند انتخابات امریکا دامن بزند

به گزارش خبرگزاری اطلس پرس به نقل از واشنگتن پست، اریک ترامپ، پسر دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا با توییت ویدئویی تلاش کرد تا به ادعای تقلب در انتخابات دامن زده و روند جاری شمارش آرا را زیر سؤال ببرد.

واشنگتن پست در خبری با عنوان «ترامپ و متحدانش، تئوری های دروغین توطئه را برای تضعیف شمارش ارا تقویت می کنند» نوشت: ترامپ و پسرش به همراه اعضای ستاد انتخاباتی وی مجموعه ای از تئوری های توطئه را درباره روند شمارش آرا مطرح کرده اند تا مدعی شوند دموکراتها در روند شمارش نهایی در حال تقلب هستند.

واشنگتن پست در ادامه نوشت: اریک ترامپ، ویدئویی را توییت کرده که متعلق به یک حساب کاربری مرتبط با بخش نظریه های توطئه است.

به نوشته این روزنامه، در این ویدئو فردی نمایش داده شده که اینطور القا می شود که در حال سوزاندن آرای دونالد ترامپ است.
این در حالی است که به نوشته واشنگتن پست، پس از آنکه این ویدئو از سوی این حساب کاربری راستگرا منتشر شد،این حساب کاربری از سوی توییتر تعلیق شد.

از سوی دیگر، شبکه فاکس نیوز اعلام کرد: اریک ترامپ، پسر دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری که به گفته خودش همراه با یک تیم حقوقی از جمله رودی جولیانی وکیل ترامپ به پنسیلوانیا سفر کرده بود، در سخنانی گفت: ما در پنسیلوانیا اعلام پیروزی می کنیم.

بودجه ۲۴ میلیون دالری بن سلمان برای سرکوب مخالفین در خارج

او گفت: برای ما کاملا روشن است که ما در این جا بیش از ۴۰۰ هزار رای اضافه داشته ایم. حدود ۸۶ درصد آرای این منطقه برای جمهوری خواهان بود. دموکرات ها پیش از این هم گفته بودند تنها راه پیروزی در انتخابات تقلب در منطقه پنسیلوانیا است.

او در ادامه مدعی شد: ما از روز اول شاهد اقدامات دموکرات ها برای تقلب در انتخابات این منطقه بودیم. صندوق های اخذ رای در فاصله های بسیار دور از هم گذاشته شده بود.

دموکرات ها اجازه نمی دادند ناظران انتخابات بر روند انتخابات نظارت کنند. در مراکز اخذ رای در فیلادلفیا هم دموکرات ها تلاش کردند به شیوه های مختلف تقلب کنند.

گفتنی است در تازه‌ترین نتایج آرای شمارش شده جو بایدن، نامزد دموکراتها برای پیروزی نهایی تنها به ۶ رای الکترال نیاز دارد. از مجموع ۵۳۸ رای الکترال تمام ایالتهای آمریکا، تاکنون جو بایدن۲۶۵ رای را کسب کرده و دونالد ترامپ ۲۱۴. نامزد پیروز حداقل باید ۲۷۰ رای الکترال را کسب کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟