وقتی هوش مصنوعی سر طاس داور را با توپ فوتبال اشتباه می‌گیرد! + فیلم

  • انتشار: ۱۳ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 96822

اشتباه دوربین هوش مصنوعی در تشخیص توپ فوتبال از سر طاس داور بازی به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. در این اتفاق عجیب که در یکی از مسابقات فوتبال اسکاتلند رخ داد دوربین هوش مصنوعی به اشتباه برای دقایقی به جای توپ فوتبال سر طاس یک داور را مورد تعقیب قرار داد.

خبر این اتفاق بی سابقه و گاف دوربین هوش مصنوعی پس از انتشار در توئیتر توجه کاربران را به خود جلب کرد. بنا به گزارش رسانه‌های محلی اسکاتلند این اتفاق هنگام برگزاری مسابقه فوتبال تیم‌های «اینوِرنِس کالِدونین تیستِل» و «ایر یونایتد» در مناطق مترفع اسکاتلند در استادیوم کالدونین رخ داد. گزارشگر بازی به دلیل این اشتباه و اینکه دوربین مدام سر داور را بجای توپ بازی نشان می‌داد مرتبا مجبور به عذرخواهی شد.

این اتفاق زمانی رخ داد که باشگاه اینورنس با توجه به شیوع کرونا تصمیم گرفت تا بجای اپراتور انسانی از سیستم دوربین خودکار استفاده کند.

این اتفاق موجب شد تا بسیاری از کاربران در مورد اینکه چطور فناوری می‌تواند باعث اختلال در جریان عادی یک بازی شود صحبت کنند.

یکی از کاربران در کامنتی نوشت: « با وجود آنکه سر طاس داور در زیر آفتاب باشکوه اسکاتلند می‌درخشد، اما دوربین هوش مصنوعی قادر به تشخیص توپ فوتبال از سر داور نیست.»

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟