وزیر دادگستری پاکستان باز هم به دستور عمران خان استعفا داد

  • انتشار: ۱۲ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 87160

به نقل ازداون نیوز، « فروغ نسیم» وزیر دادگستری پاکستان به دستور «عمران خان» نخست وزیر این کشور تنها به منظور قبول وکالت پرونده‌ای که «عارف علوی» رئیس جمهور پاکستان شاکی آن است از سمت خود استعفا کرد.

علوی در این پرونده با ارائه مستنداتی مدعی فساد مالی و اداری یکی از قضات ارشد دادگاه ایالت سند است و قرار است فروغ نسیم وکالت پرونده را به عهده بگیرد.

عمران خان در این خصوص گفت: پیگیری این پرونده نشان از تلاش دولت اسلام آباد برای مبارزه با فساد مالی و اداری در هر سطحی است.

قرار است دادگاه فردا پرونده شکایت عارف علوی از قاضی فائز عیسی را بررسی کرده و مستندات طرفین را بررسی کند.

تا زمانی که فروغ نسیم کار وکالت پرونده فائز عیسی را به اتمام برساند شخص عمران خان وظایف وزیر دادگستری را انجام خواهد داد.

وی در این خصوص تصریح کرد: ما عداوت شخصی با کسی نداریم ولی هر فردی در هر منصبی مرتکب تخلف اداری و مالی شود با او برخورد خواهیم کرد.

قاضی فائز عیسی متهم به فساد مالی و انتقال اموال غیر قانونی به کشور انگلیس است و خانواده او نیز در پاکستان زندگی نمی کنند. همچنین او برخی اموال و داشته های خود را مخفی کرده بود و این نیز از نظر قانون پاکستان جرم تلقی می شود.

به نوشته تسنیم؛ پیش از این فروغ نسیم برای دفاع از تمدید مدت فرماندهی «ژنرال باجوا» فرمانده ستاد ارتش پاکستان استعفا داده و ۲ روز بعد بازهم سمت خود را پس گرفته بود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟