وزیر خارجه طالبان به پاکستان می‌رود

  • انتشار: ۱۷ عقرب ۱۴۰۰
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 123761

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که شاه‌محمود قریشی؛ وزیر خارجه پاکستان از امیر خان متقی؛ سرپرست وزارت خارجه طالبان دعوت کرده تا به اسلام‌آباد سفر کند.

به گزارش روزنامه اکسپرس تریبیون، منابع گفته‌‌اند که متقی دعوت همتای پاکستانی‌اش را پذیرفته و قرار است در روزهای آینده عازم اسلام‎‌آباد شود.

بر بنیاد این گزارش، در این سفر مقامات طالبان و پاکستان درباره روابط دوجانبه گفتگو خواهند کرد. یک مقام ارشد پاکستانی به این روزنامه گفته که هیأت طالبان قرار است درباره طیف گسترده‌ای از مسایل با مقامات پاکستانی گفتگو کند؛ اما این دیدار به معنی به رسمیت شناختن دولت طالبان نخواهد بود.

منابع گفته‌اند که طالبان ضمن درک نگرانی‌های جامعه جهانی آماده رسیدگی به آن‌ها است؛ اما درباره تفسیر دولت فراگیر مسایلی وجود دارد.

پیش از این وزیر خارجه پاکستان در سفر به کابل گفته بود که شاهد تغییرات قابل مشاهده در رویکرد دولت طالبان در قبال پاکستان است.

قریشی در یک نشست خبری گفته بود که دولت موقت طالبان آماده برداشتن گام‌هایی در رابطه با بهبود روابط دو کشور است که دولت سابق افغانستان تمایلی به آن نداشت.

وزیر خارجه پاکستان پس از سفرش به کابل اعلام کرد که به دولت طالبان شرایط به رسمیت شناختن شان از سوی جهان را بیان کرده‌است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *