وزیر، والی و معاون نخست وزیر «بلاروس» در گاوداری اخراج شدند!

  • انتشار: ۱۰ حمل ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 55646
الکساندر لوکاشنکو

رئیس جمهوری بلاروس معاون نخست وزیر و چند مقام دیگر این کشور را در هنگام بازدید از یک گاوداری و مشاهده وضعیت غیر بهداشتی آن برکنار کرد.

در فیلمی که از الکساندر لوکاشنکو در هنگام بازدید از یک گاوداری در ولایت ماگیلوفسک بلاروس در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، دیده می شود که او در واکنش به وضعیت نابسامان این مرکز برکناری تعدادی از مقامات همراه خود را به صورت شفاهی اعلام می کند.

براساس گفته او، معاون نخست وزیر، وزیر کشاورزی و والی ولایت ماگیلوفسک از مقام خود برکنار می شوند.
رسانه های بلاروسی نیز گزارش داده اند که این رویداد سه شنبه گذشته در هنگام بازدید لوکاشنکو از گاوداری مجتمع کشاورزی آمکودور اشکلوف در منطقه اشکلوفسک استان ماگیلوفسک رخ داده است.

لوکاشنکو که در فیلم به شدت عصبانی به نظر می رسد، خطاب به رئیس مجتمع کشاورزی می گوید که آیا شما در اردوگاه کار آشویتس (اردوگاه آلمان نازی در لهستان در جنگ دوم جهانی) کار می کنید که چنین رفتاری با حیوانات دارید.

وی افزود: علاوه بر والی ماگیلوفسک و همراهان، اشخاص دیگری در اینجا بودند که در این وضعیت مسئول هستند که تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

رئیس جمهوری بلاروس در محل دستور برکناری ولادیمیر دومانفسکی والی ماگیلوفسک را هم صادر کرد.
یک روز پس از آن نیز به دستور وی «میخاییل روسی» معاون نخست وزیر و لئونید زایتس وزیر کشاورزی و مواد غذایی بلاروس از مقام خود برکنار شدند.

رئیس جمهوری بلاروس به داشتن رفتار تند با مقام های حکومتی این کشور معروف است و بارها در جلسه های دولت با تندترین لحن از مقام هایی که از دستورات سرپیچی کرده اند، انتقاد کرده و در مواردی نیز مقام حکومتی را برکنار کرده است.