وزارت مخابرات: مالیات ده درصدی بر کریدت کارت ها همچنان ادامه دارد

  • انتشار: ۱۴ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 32911

بعد از اینکه مجلس نمایندگان در تصمیمی، جمع آوری 10 درصد مالیات بر مصرف کریدت کارت ها در موبایل را لغو کرد، اکنون مقامات در وزارت مخابرات می گویند تا زمانیکه رئیس جمهور این تصمیم را تایید نکند، مالیات 10 درصدی از کریدت کارت ها لغو نخواهد شد.

وزارت مخابرات می گوید تا زمانی‎که رییس جمهور و مجلس سنا، تصمیم مجلس نمایندگان مبنی بر قطع روند جمع آوری محصول بر خدمات مخابراتی را تأیید نکنند، این محصول جمع آوری خواهد شد.

نجیب ننگیال، سخنگوی این وزارت می افزاید که تا چهار ماۀ دیگر سیستم «ریل تایم» برای آوردن شفافیت کامل در روند گِردآوری محصول استفاده از خدمات مخابراتی، به بهره برداری سپرده خواهد شد.

به گفتۀ وی، کمیسیونی متشکل از وزارت های مخابرات، اقتصاد و مالیه که پیش از این از سوی حکومت برای ساخت این سیستم تعیین شده بود، به علت کندی کار، از سوی حکومت لغو شده است و اکنون این مسؤولیت تنها به وزارت مخابرات سپرده شده است.

آقای ننگیال در این باره بیان داشت: “دو مرحله دیگر هنوز سپری نشده اند. منتظر تصمیم مجلس سنا و از آن بعد تصمیم رییس جمهور هستیم که ایشان صلاحیت رد و توشیح قانون را دارند؛ تا آنگاه که این دو مرحله سپری نشده اند، ده درصد محصول استفاده از خدمات مخابراتی گِردآوری می شود”

از سویی هم، شماری از اعضای مجلس نماینده گان خواهان عملی شدن تصمیم این نهاد و قطع روند گِردآوری محصول بر خدمات مخابراتی هستند.