وزارت خارجه عراق جزئیات سفر پاپ را تشریح کرد

  • انتشار: ۲۹ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 106931

وزارت خارجه عراق امروز اعلام کرد که پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان با هواپیمایی عراقی و تحت حفاظت عراق به این کشور سفر می کند.

به نقل از پایگاه خبری «بغداد الیوم» عراق، «نزار الخیر الله» قائم مقام وزارت خارجه عراق امروز در جلسه ای درباره جزئیات سفر پاپ فرانسیس به عراق گفت: سفر پاپ به عراق تاریخی خواهد بود و تاثیر بزرگی بر عراق و حمایت از مسیحیان این کشور خواهد داشت و سخنرانی اصلی پاپ در شهر تاریخی «اور» مقام حضرت ابراهیم (ع) خواهد بود.

وی افزود: واتیکان تمایل دارد که پاپ با یک هواپیمای عراقی همراه با (تیم) حفاظت عراقی بیاید و سفر پاپ به نجف اشرف تاریخی خواهد بود.

الخیر الله تصریح کرد: این سفر دارای جنبه دینی ارزشمندی است و تماس با نجف اشرف، ذیقار، نینوا و اقلیم کردستان عراق درباره سفر پاپ در جریان است و کمیته های تهیه مقدمات را تشکیل داده ایم.

به نوشته بغداد الیوم، نزار الخیرالله خاطرنشان کرد که دیدار پاپ فرانسیس با آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر دینی عراق در شهر نجف اشراف حاوی هیچ گونه امضا یا توافقنامه ای نخواهد بود.

به نوشته ایرنا، پاپ طبق برنامه قرار است ۵ تا ۸ مارس (۱۵ تا ۱۸حوت) به عراق سفر کند. پاپ ژان پل دوم رهبر اسبق کاتولیک‌های جهان در سال ۲۰۰۰ میلادی قصد سفر به شهر «اور» را داشت که با توجه به وضعیت سیاسی عراق موفق به بازدید از این کشور نشد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *