ورود تروریست هایی از وزیرستان پاکستان به ولایت زابل

  • انتشار: ۲۲ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 33194

یک عضو شورای ولایتی زابل می گوید؛ تروریست های از وزیرستان پاکستان به مناطقی از این ولایت وارد شده اند که این موضوع با مقامات حکومتی نیز در میان گذاشته شده است اما هیچ اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته است.

به گزارش سلام وطندار، شورای ولایتی و باشند‌گان ولایت زابل می‌گویند، تروریست های خارجی با خانواده‌های‌شان در 6 ولسوالی این ولایت فعالیت می‌کنند.

عطاجان حقبیان، رییس شورای ولایتی زابل گفته است، ولسوالی خاک‌افغان این ولایت از ده سال به این‌سو در اختیار دولت افغانستان نیست و افزون بر این، در 5 ولسوالی دیگر زابل دایچوپان، ارغنداب، شملزو، نوبهار و میزان تروریست های خارجی گروه‌های القاعده، شبکۀ حقانی، لشکر طیبه، لشکر جنگوی و داعش با خانواده‌های‌شان از وزیرستان پاکستان وارد شده‌اند.

رییس شورای ولایتی زابل می‌گوید، چند بار این موضوع را با مقام‌های حکومتی در میان گذاشته، اما هنوز اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

زابل از ولایت‌هایی‌ست که در مسیر شاهراه کابل-قندهار موقعیت دارد. به گفتۀ آگاهان امنیتی، اگر امنیت در این ولایت تأمین نشود، این شاهراه و ولایت‌های همجوار قندهار و غزنی بیش‌تر از گذشته ناامن می‌شود