معرفی ورزش های خطرناک دنیا!

  • انتشار: ۳۰ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 75008

ورزش های خطرناک اگرچه ترسناک و دلهره آور به نظر می رسند، اما طرفداران بسیاری دارند. با انجام ورزش های خطرناک آدرنالین خون افزایش زیادی یافته و شخص هیجان شدیدی را تجربه می کند. مطمئن باشید که این تجربه لذت بخش در جای دیگری یافت نمی شود.

ورزش های خطرناک

انجام هر گونه تمرینات جسمی و فعالیت در هر رشته ورزشی برای سلامتی شما لازم و مفید است. شما برای داشتن یک جسم تندرست و یک روان سالم ناچار هستید که ورزش کنید. با این حال بعضی از رشته های ورزشی برای شما خطرناک هستند. اگرچه آسیب های فیزیکی و صدمه های جسمی به عنوان جزء جدایی ناپذیر ورزش، ممکن است در هر رشته ورزشی وجود داشته باشد و به هیچ وجه نمی شود آن را انکار نمود، اما در بعضی از ورزش ها این آسیب ها و صدمه ها بسیار جدی تر و خطرناک تر می باشند.

این آسیب ها و صدمات می توانند حتی موجب مرگ ورزشکار نیز شوند. با این حال نفس وجود خطر در یک رشته ورزشی موجب محبوبیت آن رشته در میان شماری از ورزشکاران شده است. افرادی که از زندگی یکنواخت و روزمره خسته شده و در پی هیجان در زندگی می باشند معمولا به سمت اینگونه ورزش ها جذب می شوند. آن ها فقط به دنبال هیجان هستند و هیچ خطری مانع آنان نمی شود، حتی اگر آن خطر خطر مرگ باشد. در ادامه پنج مورد از ورزش های خطرناک و کشنده جهان را معرفی می کنیم.

ورزش گلایدینگ

بدون اغراق یکی از ورزش های خطرناکی که در جهان می توان آن را تجربه کر، ورزش گلایدینگ است. پرواز با «پاراگلایدر» یکی از ساده ترین، لذت بخش ترین و جدیدترین روش های پرواز کردن می باشد. این وسیله ساده با بهره گرفتن از جریانات هوایی و وزن سبک خود شما را به پرواز در می آورد.

ورزشهای خطرناک

پاراگلایدر درواقع یک چتر است که با دویدن در بالای تپه ها و کوه ها به سمت یک شیب سرپایینی و با استفاده از نیروی باد شما را همانند یک پرنده سبک بال در آسمان شناور می کند. اما این رشته ورزشی لذت بخش به این دلیل که در آسمان و در ارتفاع زیاد انجام می گیرد ورزشی خطرناک است.

در صورت بوجود آمدن هر مشکلی برای ورزشکار آن هم زمانی که در آسمان است، مرگ وی حتمی خواهد بود. البته این رشته ورزشی از آنجایی که تجهیزات آن گران است، با قیمت این روزهای دلار در ایران چندان هم لذت بخش به نظر نمی رسد. جالب است بدانید که میزان کشته های این رشته ورزشی به ازای هر ۵۰۰ نفر یک مورد می باشد که در نوع خود رقم بسیار بالایی است.

موتورسواری

ورزش موتورسواری یکی دیگر از ورزش های خطرناک جهان محسوب می شود. اگرچه محبویت این ورزش زیاد است و شماری از مسابقات موتورسواری از قدمتی ۱۰۰ ساله برخوردارند، اما میزان مرگ و میر در این رشته ورزشی و همچنین در مسابقات موتورسواری بسیار زیاد است.

ورزشهای خطرناک

برای مثال مسابقه «ایل آومان» که از صد سال پیش هر ساله به طور منظم برگزار می گردد، چیزی در حدود ۲۲۰ کشته برجای گذاشته است. در این رقابت ورزشکاران موتورسوار می بایست هر لحظه آماده روبرو شدن با هر مانعی از صخره و درخت گرفته تا حیوانات کنار جاده، باشند. این در حالی است که موتورسواران با سرعت زیادی در حال طی مسیر مسابقه هستند و مانعی هرچند کوچک می تواند تعادل آن ها را به هم بزند و کنترل موتور از دست آن ها خارج کند.

آمار مرگ و میر در ورزش موتورسواری یک نفر در ازای هر هزار موتور سوار است و این با وجود فعالیت میلیون ها ورزشکار موتورسوار در جهان آمار تکان دهنده ای است.

صخره‌ نوردی

بدون شک ورزش صخره‌ نوردی یکی از هیجان انگیزترین و صد البته یکی از ورزش های خطرناک جهان محسوب می شود. صخره ‌نوردی یک رشته ورزشی بسیار جدی و واقعا انرژی بر محسوب می شود.

ورزشهای خطرناک

ر این ورزش ورزشکار می بایست کمر، شانه، ران و دست هایی فوق العاده قوی داشته باشد. همچنین آمادگی ذهنی نیز در این رشته ورزشی به اندازه آمادگی جسمانی بااهمیت است. این ورزش برای افراد ترسو و بزدل اصلا مناسب نیست. صخره‌ نوردی برای اشخاصی توصیه می شود که اهل ریسک کردن هستند و قادرند بر ترس هایشان فائق آیند.

آمار مرگ و میر در این رشته یک در ۱۷۵۰ است. البته اگر آمار نپال که در میان رشته کوه های هیمالیا قرار دارد را نیز مد نظر قرار دهیم میزان مرگ و میر یک در ۱۶۷ می شود.

مشت زنی

مشت زنی یا بوکس یکی از ورزش های خطرناک جهان است که البته طرفداران بسیار زیادی در میان مردم دارد. شماری از مردم مشت زنی را ورزشی همراه با عوارض جسمانی بسیار زیاد می دانند، اما شماری نیز معتقدند که عوارض و صدمات این ورزش محبوب آنچنان هم بیش از سایر رشته های ورزشی نیست.

ورزشهای خطرناک

برخورد ضربات سنگین به صورت مکرر و متعدد طی یک مسابقه مشت زنی امری اجتناب ناپذیر می باشد. گرچه شماری از ضربات وارده به سر می توانند در مقایسه با دیگر ضربه ها شدیدتر باشند، اما نباید هیچ یک از این ضربات را ناچیز شمرد.

در ورزش مشت زنی هر ضربه ای می تواند آسیب زننده باشند. براساس آمار، تلفات در این رشته ورزشی خشن ۱ مورد در هر ۲۲۰۰ نفر است.

پرش از صخره

یکی دیگر از ورزش های خطرناک جهان پرش از صخره است. این ورزش انواع گوناگونی دارد. پرش از صخره به روی زمین یا پرش از صخره در آب و یا پرش از ساختمان های مرتفع از انواع این رشته ورزشی است. پرش از صخره بسیار بسیار مهیج و البته فوق العاده خطرناک است. در هر جایی که یک ساختمان، ستون، دکل، پل و سکوهای مرتفعی وجود داشته باشد، بدون شک آن جا یک محل مناسب برای انجام این ورزش است. حتی مرتفع ترین ساختمان ها نیز از چشم ورزشکاران این رشته ورزشی دور نمی ماند. آن ها بدون هیچ طناب محافظی از یک مکان مرتفع می پرند و با نزدیک شدن به سطح زمین چتر همراع خود را باز می کنند. این ورزش مهیج خطرات زیادی به همراه دارد. یکی از مهم ترین این خطرات باز نشدن چتر نجات ورزشکار است. یک خطر دیگر احتمال برخورد شدید ورزشکار به دیواره های صخره ای است که وی از آن می پرد. آمار مرگ و میر در این رشته ورزشی یک در هر ۲۳۱۷ نفر است.