واکنش طالبان به گزارش سازمان ملل درباره تلفات غیر نظامیان

  • انتشار: ۵ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 107298

گروه طالبان با رد گزارش سازمان ملل درباره تلفات غیرنظامیان در سال ۲۰۲۰ گفت که این گزارش بر اساس اطلاعات ارگان‌های اطلاعاتی دولت افغانستان تنظیم شده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در واکنش به گزارش سالانه دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان موسوم به «یوناما» درباره تلفات غیرنظامیان گفت که در این گزارش عاملان اصلی تلفات غیرنظامیان به شکل سلیقه‌ای پنهان شده و به نیرو‌های خارجی که عامل تلفات زیادی بودند نیز کاملا برائت داده شده است.

سخنگوی طالبان افزود: «ما این گزارش ناقص را که براساس اطلاعات نادرست تنظیم شده را رد می‌نماییم، اگرچه این گزارش پیش از انتشار با ارگان مربوطه ما شریک شده بود، اما در آن نگرانی‌ها، اطلاعات دقیق و جزئیات واقعی که ما با آن‌ها  داده بودیم، مراعات نشده است.»

وی همچنین مدعی شد: اینگونه گزارش‌ها بر اساس اطلاعاتی تنظیم و منتشر می‌شود که ارگان‌های اطلاعاتی و نظامی دولت کابل به هدف تبلیغات علیه طالبان آن را شریک می‌سازند.

بر اساس گزارش یوناما،  بر اثر درگیری‌ها و منازعات مسلحانه در سال ۲۰۲۰ میلادی ۳ هزار و ۳۵ غیرنظامی افغانستانی کشته و ۵ هزار و ۷۸۵ تن زخمی شدند که طالبان مسئول ۴۵ درصد تلفات و نیرو‌های امنیتی افغان عامل ۲۲ درصد تلفات شناخته شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *