واکنش طالبان به سخنان «اشرف غنی» در شورای ملی

  • انتشار: ۱۱ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 117856

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در واکنش به سخنرانی اشرف غنی، رئیس جمهور در شورای ملی، اظهارات وی را یاوه سرایی خواند و گفت: اشرف غنی تلاش داشت که وضعیت بد و حالت وارخطایی خود را کنترل کند.

مجاهد در توئیتی نوشت: «ملت فیصله کرده‌است که خائنان ملی را تعقیب و به میز عدالت می‌کشاند.»

سخنگوی طالبان درباره زمان و مکان و مرجع «فیصله ملت» توضیحی نداده است.

سخنگوی طالبان افزوده است: «اعلان‌های جنگ، وارد کردن اتهامات و ارائه معلومات کاذب، عمر غنی را دراز کرده نمی‌تواند، وقت وی به پایان رسیده‌است.»

گفتنی است که اشرف غنی، رئیس جمهور امروز در نشست فوق العاده پارلمان و مجلس سنای این کشور تاکید کرد که در مسئولیت خود باقی خواهد ماند و اگر مذاکره با طالبان به سرانجام نرسد قاطعانه در مقابل این گروه خواهد ایستاد.

اشرف غنی گفت: مشکل از جایی شروع شد که یک روند شتاب زده وارداتی، جای یک روند ملی را گرفت که بر فرضیه های خام و استوار بود. روند جاری صلح نه تنها منجر به صلح نشد، بلکه کوشش هایی برای مشروعیت بخشی به یک گروه متجاوز گردید.

رئیس جمهور افزود: متاسفانه هر اقدامی برای آبادی و رفاه مردم می کنم از جانب مقابل غیر از کشتار و ویرانگری چیز دیگری نمی بینم؛ پس در این موقعیت از من انتظار اغماض نداشته باشید. مردم از من می خواهند قاطعانه و مدبرانه افغانستان را از این آزمون بگذرانم؛ من ثابت و محکم در جای خود ایستاده ام و آن بید ضعیفی نیستم که از هر بادی بلرزم.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *