والی کربلا: پیش بینی می شود بیش از ۳۰ میلیون نفر برای اربعین حسینی به عراق سفر کنند

  • انتشار: ۱۳ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 151822

تعداد زائران اربعین که وارد کربلا می‌شوند، هر روز بیشتر می‌شود. والی کربلا می‌گوید: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۳۰ میلیون نفر به زیارت اربعین مشرف شوند.

امسال تعداد زائران اربعین نسبت به سال‌های گذشته رشد قابل توجهی داشته است؛ تا جایی که از یک هفته قبل از اربعین بسیاری از زائران به کربلا مشرف شده اند.

والی کربلا با اشاره به ورود بیش از ۱۴ میلیون زائر به شهر کربلای معلی تا روز شنبه گفت: امسال شاهد بزرگترین زیارت اربعین تمام سال‌های گذشته هستیم.

با افزایش تعداد زوار اربعین، «نصیف الخطابی» والی کربلا هم پیش‌بینی کرده که تعداد زائران در سال جاری با رشد ۵۰ درصدی به بیش از ۳۰ میلیون نفر برسد.

سال گذشته بیش از ۲۱ میلیون نفر به زیارت اربعین مشرف شدند .

والی کربلا افزود، «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق به صورت مستقیم بر طرح‌های اجرای موفقیت آمیز زیارت اربعین نظارت دارد.

«نصیف الخطابی» همچنین اظهار داشت، سازمان حج عراق به دستور نخست وزیر، هزار اتوبوس برای انتقال زائران از محورهای جنوبی اختصاص داده است.

وی در ادامه به اوضاع شهر کربلا اشاره کرد و گفت که هر خانه در کربلا به یک موکب و هیئت تبدیل شده و ۲۸ هزار موکب حسینی در حال ارائه خدمات به زائران هستند.

وی ضمن درخواست از تمامی زائران برای رفت‌وآمد در مسیرهای تعیین شده و عدم وارد شدن به مسیر رفت‌وآمد موترها گفت که با وجود تعداد زیاد زائران اما روند حرکت زائران در جریان است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *