واسکت انتحاری، مهریه زن داعشی

  • انتشار: ۲۴ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 26330

یک زن اسپانیایی که به گروه تروریستی داعش پیوسته و با یکی از خطرناک‌ترین عناصر این گروه ازدواج کرده بود، مهریه خود را اعلام کرد.

یک زن اسپانیایی عضو داعش اعلام کرد مهریه اش برای ازدواج با یکی از خطرناکترین تروریست‌های این گروه فقط یک واسکت انتحاری بوده است.

این زن که به «آ. آ. ال» (حروف اول نامش) شناخته می‌شود در مارچ 2014 از اسپانیا به سوریه سفر کرد و در آنجا با یک تروریست مراکشی به نام محمد همدوش ازدواج کرد و حدود 7 ماه پیش در مرز ترکیه و سوریه دستگیر شد. او در بازجویی‌های اولیه اذعان کرد مهریه اش برای ازدواج با این تروریست مراکشی یک واسکت انتحاری حاوی مواد منفجره بود.

مقامات ترکیه، این زن را در دسامبر سال 2016 به همراه یک زن اسپانیایی دیگر بازداشت کرده و به دولت اسپانیا تحویل دادند. هر دو زن با تروریست‌های مراکشی ازدواج کرده و به عضویت در گروه تروریستی داعش اعتراف کردند.

سخنگوی وزارت داخله اسپانیا گفته است که این دو زن پس از پیوستن به گروه تروریستی داعش تحت تعقیب بودند. آن‌ها حدود دو سال در گروه تروریستی داعش عضو بودند و در جنایات آن‌ها شرکت داشته‌اند. وحشیگری، عقاید افراطی و پیوستن داوطلبانه آن‌ها به داعش کافی است تا نام آن‌ها در لیست سیاه تهدیدکننده‌های امنیت ملی اسپانیا قرار بگیرد.

داعش در ابتدای تاسیس خلافت خود خوانده اش در عراق و سوریه، بسیاری از جوانان و زنان را با وعده های رنگارنگ جذب خود کرد که سرنوشت بسیاری از آنها تلخ بوده است، اکنون که این گروه تروریستی در حال از بین رفتن است بسیاری از اعضای این گروه که از کشورهای دیگر به این گروه تروریستی پیوسته بودند، در حال فرار به کشورهایشان است.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. […] Source link […]

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: