هیل: ترس از زندان دلیل امتناع ترامپ از پذیرش شکست است

  • انتشار: ۵ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 99697

به گزارش باشگاه خبرنگاران، نشریه هیل در مطلبی نوشت شاید دلیل امتناع ترامپ از پذیرفتن شکست در انتخابات و حتی تلاش برای تغییر نتایج، ترسش از محاکمه شدن و رفتن به زندان باشد، زیرا او می‌داند ماندن در کاخ سفید تنها راهی است که می‌تواند خارج از زندان باشد؛ ترامپ در معرض خطر جدی قانونی در هر دو سطح فدرال و ایالتی قرار دارد.

هیل نوشت ترامپ جنایاتی را در فدرال مرتکب شده که می‌تواند او را در برابر پیگرد قانونی آسیب پذیر کند از جمله رشوه‌هایی که برای تحقیق درباره جو بایدن به رئیس جمهور اوکراین داده است. حتی اگر رفقای جمهوری‌خواهش نیز نتوانسته باشند او را به خاطر این جنایت محکوم کنند، اما این اقدام باز هم جرم محسوب می‌شود.

یکی دیگر از جرایم ترامپ جلوگیری از عدالت با تلاش برای تضعیف تحقیقات وزارت دادگستری است که گرچه رابرت مولر حرفه‌ای و کاربلد هم نتوانست او را در این مورد متهم کند، اما این هم یک جرم فدرال است.قبول پول و رشوه از دولت‌های خارجی از طریق هتل‌ها و کلوپ‌های گلفش، نقض قانون است حتی اگر دادستان کل به او این مجوز را داده باشد.

هیل در ادامه چنین می‌نویسد همانطور که پیش از این هم اشاره شد ترامپ ممکن است با استعفای زودهنگام مایک پنس را جانشین خود کرده و از این طریق بر تمام جرایم این چنینی خود قلم عفو بکشد، اما بدون شک این کار تنها او را در برابر پیگرد قانونی برای جنایات فدرال محافظت می‌کند، جنایات دولتی او عمدتا در نیویورک بسیار بیشتر از جنایات فدرال است و در این مورد دیگر راه فراری ندارد.

آمریکا برای حمایت آمده بود یا تحمیل حاکمیت؟

نشریه هیل همچنین اشاره‌ای هم به پرونده‌های قضایی ترامپ در زمینه آزار جنسی ۲۶ زن از دهه ۱۹۷۰ تاکنون داشته و می‌نویسد از دهه ۱۹۷۰، ۲۶ زن دونالد ترامپ را به رابطه جنسی ناخواسته متهم کرده‌اند. دو پرونده قضایی توسط زنان علیه دونالد ترامپ در دادگاه‌های ایالت نیویورک فعال است. 

 با توجه به آنچه ذکر شد حال این سوال پیش می‌آید که اگر بایدن بر مسند قدرت بنشیند درباره جنایات ترامپ چه رویکردی را اتخاذ خواهد کرد؛ بایدن می‌گوید که او می‌خواهد کشور آمریکا را شفا دهد، اما همانطور که بیل پاسکرل هشدار می‌دهد عدم پیگرد قانونی ترامپ باعث جسارت رهبران ملی آمریکا خواهد شد. بایدن باید بداند آمریکا تا زمانی که دونالد ترامپ مسئول جنایات خود شناخته نشود، هرگز بهبود نخواهد یافت.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟