هیل: برای نابودی داعش در افغانستان، باید از پیوستن جوانان افغان به این گروه جلوگیری کرد

  • انتشار: ۲۷ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 47765

یک رسانه آمریکایی نوشته است که برای اینکه داعش در افغانستان نابود شود، باید مردم مناطقی هم مرز با پاکستان مورد حمایت قرار گیرد و از پیوستن آنها به گروه داعش جلوگیری شود.

روزنامه “The Hill” نوشته که شکست داعش در میدان های جنگ در افغانستان در دراز مدت ناممکن است، برای اینکه این گروه در افغانستان از بین برود از پیوستن مردم که در مناطق مرزی با پاکستان به این جلوگیری شود.

در ادامه آمده است، شکست داعش در میدان های جنگ، در دراز مدت نا ممکن است، و چیزی که خیلی برای پیروزی در برابر این گروه مهم است، به دست آوردن حمایت باشنده های مناطق مرزی افغانستان و پاکستان است تا در نتیجه صفوف شورشیان داعش تقویت نشود و آنها به سوی نابودی بروند.

هیل نوشته است، تروریسم در افغانستان کاهش نیافته و غیرنظامیان، بهای بزرگ در این جنگ میپردازند. گروه داعش به فکر تقویتش در افغانستان است و جای بهتر از این کشور پیدا نمی تواند.

نظامیان افغان برای مبارزه با شورشیان آموزش دیده اند اما گروه های تروریستی کسانی نیستند که فعالیت شان آشکار باشد و هم مانند این نیروها فعالیت کنند. آنها حملاتی را به اجرا می گذارند که قصد فریب نیروهای امنیتی را دارند.