هکر معروف مدیر امنیت توئیتر شد

  • انتشار: ۲۹ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 98967

بعد از اقدامات امنیتی که در سال جاری برای شرکت توئیتر پیش آمد، این شرکت یک هکر معروف را به عنوان مدیر امنیتی خود انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری اطلس، شرکت توئیتر روز دوشنبه پیتر زاتکو را که به نام مستعار Mudge شناخته می‌شود، به سمت جدید رئیس امنیتی این شرکت معرفی کرد و به وی اختیار گسترده برای تغییر در ساختار و روش‌ها داد.

زاتکو، اقدامات امنیتی شرکت توئیتر را بررسی و نتیجه را مستقیما به جک دروسی مدیرعامل این شرکت گزارش می‌دهد و پس از دوره ۴۵ تا ۶۰ روزه مدیریت این بخش را به عهده می‌گیرد.

زاتکو در یک مصاحبه اختصاصی گفت که امنیت اطلاعات، یکپارچگی سایت، امنیت فیزیکی، یکپارچگی پلتفرم و مهندسی سایت را بررسی می‌کند، چون از طریق آن‌ها می‌توان سیستم را دستکاری و اقدام به خرابکاری کرد.

اخیرا زاتکو نظارت بر امنیت پرداخت‌های الکترونیکی Unicorn Stripe را بر عهده داشت. پیش از این نیز، او در پروژه‌های ویژه در Google کار می‌کرد و نظارت بر کمک‌های مالی برای پروژه‌های مربوط به امنیت سایبری در آژانس پروژه‌های تحقیقات پیشرفته و دفاع پیشرفته پنتاگون (DARPA) را بر عهده داشت. فعالیت‌های رنگارنگ زاتکو از دهه ۱۹۹۰ آغاز شد، زمانی که او همزمان کار طبقه بندی شده‌ای را برای یک پیمانکار دولتی انجام داد می‌داد.

زاتکو گفت که به بهبود مکالمات عمومی در توئیتر متعهد است. وی به تحرک اخیر این شرکت برای واداشتن کاربران به اظهار نظر به جای صرفاً بازنویسی گفت که گام بعدی می‌تواند مجبور کردن مردم برای درک یک مکالمه طولانی باشد.

ژوئیه سال جاری توئیتر مورد حمله سایبری بزرگی قرار گرفت و حساب افراد مطرحی مانند اوباما، بایدن، ایلان ماسک، بیل گیتس و شرکت اپل به منظور کلاهبرداری بیت کوین هک شدند. این حمله را چند نوجوان انجام دادند که توسط FBI دستگیر شدند، همین موضوع باعث شد که امنیت توئیتر مورد توجه دورسی و مدیران این شبکه قرار بگیرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *