هفتمین بازار فیلم اسلامی با شرکت افغانستان در مشهد ایران افتتاح شد

  • انتشار: ۱۱ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 25257

هفتمین بازار بین المللی فیلم اسلامی با شرکت رسانه های ۲۱ کشور از جمله نمایندگانی از افغانستان عصر روز گذشته (شنبه ۱۰ سرطان) در مشهد ایران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صدا و سیمای ایران؛ هفتمین بازار فیلم اسلامی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و فناوری رسانه از بخش های جنبی اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی عصر روز گذشته در مشهد ایران آغاز به کار می کند.

هفتمین بازار فیلم اسلامی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و فناوری رسانه با حضور مدیران شبکه های اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی و میهمانان نهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه در مشهد آغاز به کار می کند.

دبیر ستاد خبری این اجلاس گفت: هفتمین بازار فیلم اسلامی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و فناوری رسانه از ساعت ۱۷:۳۰ روز گذشته با حضور مدیران شرکت های ارائه دهنده آثار ، در مشهد مقدس پایتخت فرهنگی جهان اسلام آغاز به کار می کند.

شکیبا افزود: ایران، عراق، لبنان، افغانستان، هند، ترکیه، ایتالیا، یمن، بحرین، عربستان، فلسطین، انگلستان، سوریه، پاکستان، آذربایجان، نیجریه، بنگلادش، مصر، عمان و کویت در مجموع ۸۰۰ اثر تلویزیونی جدید خود را در این بازار عرضه می‌کنند.

دبیر کمیته اجرایی نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی گفت که بیش از ۴۰۰ مهمان خارجی برای شرکت در این اجلاس در مشهد حضور می‌یابند.

وی افزود: علاوه بر همه برنامه‌های تدارک دیده شده، دو برنامه ویژه هم در مشهد و در حاشیه اجلاس نهم برگزار می‌شود که شامل هفته رسانه‌ای و هفته فیلم مشهد خواهد بود.

دبیر کمیته اجرایی نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی خاطرنشان کرد: همه ساله در کنار اجلاس اصلی، بازار فیلم اسلامی نیز با شعار ارائه محصولات پاک رسانه‌ای برگزار می‌شود؛ امسال هم هفتمین دوره این بازار در مشهد برپا می‌شود.

این بازار فیلم و نمایشگاه تجهیزات و فناوری رسانه در سالن نمایشگاه های آستان قدس افتتاح شد.