هشدار وزیر خارجه چین به آمریکا

  • انتشار: ۲۶ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 77771

وزیر خارجه چین به آمریکا هشدار داد اگر علیه تدابیر مقابله جویانه چین برای مهار ویروس کرونا گامی بردارد، به توافق اولیه تجاری دو کشور لطمه شدیدی وارد خواهد شد.

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست که به شرکت علی بابا چین تعلق دارد، از قول وانگ یی آورده است: اگر آمریکا گامی بردارد که برضد تلاش های چین در مهار کرونا باشد و باعث ضربه خوردن به تجارت و گردشگری و مسافرت ها شود ، آن زمان توافق تجاری دوجانبه نیز آسیب خواهد دید.

وانگ یی در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ که از روز جمعه تا یکشنبه برگزار می شود ، از اقدامات افراطی معدودی از کشورها از جمله محدودیت های مسافرتی آنها علیه شهروندان چینی انتقاد کرد.

وانگ صراحتا از آمریکا انتقاد کرد و گفت : الان آمریکا یک مشکل بالقوه ایجاد کرده است و از سفرها بین چین و آمریکا جلوگیری می کند و این طبیعتا پیامدها و مشکلاتی برای اجرای توافق اولیه تجاری دو طرف بوجود می آورد. این تدابیر محدودیتی تجاری و مسافرتی آمریکا غیرضروری است. 

وزیر خارجه چین با تاکید بر اینکه هیچ کشوری در سطح جهان نمی توانست تدابیری مانند چین علیه این ویروس اتخاذ کند ، گفت که کرونا چالشی عمیق برای چین است اما این کشور برای مهار همه گیری ویروس تلاش می کند و موفقیت هایی داشته است.

موافقت اتحادیه اروپا با کمک ۴۰ میلیون یوریی به کودکان افغانستان

وی به آمریکا هشدار داد که حق ندارد به بهانه مقابله با ویروس کرونا تدابیری اتخاذ کند که مسافرت و گردشگری و تجارت را در معرض خطر قرار می دهد و محدود می کند.

به نوشته ایرنا؛ وانگ گفت که ما توانسته ایم اقدامات مهمی در کنترل بیماری انجام دهیم اما برخی از کشورها افراط گونه عمل می کنند و توصیه سازمان های بین المللی را نادیده می گیرند. این سازمان ها نگفته اند که نباید به چین سفر کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟