هشدار نخست‌وزیر موقت پاکستان: هیچ افغانستانی بدون ویزا نمی‌تواند در پاکستان زندگی کند

  • انتشار: ۲۶ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 153233

نخست‌وزیر حکومت موقت پاکستان می‌گوید هیچ افغانستانی بدون ویزا نمی‌تواند در پاکستان زندگی کند.

انوارالحق کاکر با تقسیم افغانستانی ها به افراد ثبت شده دولت، فاقدر مدرک اقامت و افرادی با هویت جعلی، گفته افغانستانی های که ویزا ندارند به کشورشان برگردانده می‌شوند.

آقای کاکر این اظهارات را در پاسخ به سوالی درباره مشارکت مهاجران افغانستانی در قاچاق بیرون مرزی مطرح کرده است. او گفته که روی یک سیاست موثر در این زمینه توافق شده است.

نخست‌وزیر موقت پاکستان گفته که «رویکرد ملایم قبلی» در برخورد با افغانستانی های فاقد مدرک اقامت منجر به آسیب‌های اجتماعی مختلف شده است. او افزوده که ورود غیرقانونی افغانستانی ها به پاکستان منجر به تقویت گروه‌های تروریستی شده است.

اظهارات نخست‌وزیر موقف پاکستان در حالی مطرح می‌شود که اسلام‌آباد سخت‌گیری‌ها بر مهاجران افغانستانی در آن کشور را شدت بخشیده است.

طبق اظهارات شاهدان، پولیس پاکستان شب‌ها وارد خانه‌های مهاجران می‌شود و حتا مردانی را که ویزای این کشور را دارند هم با خود می‌برند.

اخیرا مقام‌های ارشد پاکستانی، از جمله وزیر دفاع این کشور مهاجران افغانستانی در پاکستان را به همدستی با گروه‌های «تروریستی» متهم کرده‌اند و برخی مقام‌ها گفتند که در شماری از حملات تروریستی شهروندان افغانستانی هم دست داشته‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *