هشدار ‏محمد محقق: کارد به استخوان رسیده است و فکر می‌کنم مقاومت هزاره‌ها نیز آغاز می‌شود

  • انتشار: ۹ میزان ۱۴۰۱
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 133428

محمد محقق، رهبر حزب وحدت مردم افغانستان در واکنش به حمله مرگبار به مرکز آموزشی کاج در غرب کابل گفت که کارد به استخوان رسیده است و فکر می‌کند مقاومت هزاره‌ها نیز آغاز می‌شود.

آقای محقق گفت: “کسانی که می‌خواهند مقاومت کنند، من به آنها اجازه میدهم تا آنها هم وارد عمل شوند.”

آقای محقق در گفتگو با افغانستان اینترنشنال گفت که طبق گزارش‌های که دریافت کرده ۵۴ نفر در حمله روز جمعه به مرکز آموزشی کاج کشته و حدود یک صد نفر دیگر زخمی شدند.

پیشتر، یکی از استادان این مرکز نیز به افغانستان اینترنشنال گفته بود که تا ساعت پنج بعد از ظهر ۳۵ جسد را دفن کرده‌اند و پنجاه و پنج نفر دیگر مفقودند.

حمله مرگبار به دانش‌آموزان در منطقه هزاره‌نشین غرب کابل با انتقادهای تندی رو به‌رو شده و بسیاری چهره‌ها و سازمان‌های بین‌المللی آنرا محکوم کرده‌اند.

آقای محقق در حالی از احتمال شروع مقاومت هزاره‌ها سخن می‌گوید که هم اکنون در پنجشیر و شماری از ولایات افغانستان مقاومت در برابر طالبان وجود دارد.

باز شدن جبهه جدیدی در برابر طالبان و گروه داعش می‌تواند عملا افغانستان را به سمت جنگ داخلی جدی سوق دهد.

مارکوس پوتزل، سرپرست نمایندگی سازمان ملل در افغانستان نیز گفته بود که بروز جنگ داخلی دیگر در افغانستان “حتمی” است.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی حکومت پیشین هم در واکنش به حمله به دانش‌آموزان هزاره‌ در غرب کابل گفت که این حمله به گفته او بخشی از توطئه منطقه‌ای برای جنگ مذهبی و قومی در افغانستان است و طالبان با خودداری از وقوع چنین حملات سهمی در این برنامه دارند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *