هشدار جدی کوریای شمالی به جوانان این کشور: روحیه انقلابی را حفظ کنید!

  • انتشار: ۲۷ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 116947

در بحبوحه اقدامات سرکوبگرایانه پیونگ‌یانگ علیه عبارات زبانی که عمدتا در کوریای جنوبی استفاده می‌شود، روزنامه رسمی کوریای شمالی امروز (یکشنبه) از نسل‌های جوان‌تر خواست تا به زبان استاندارد کشور خودشان صحبت و سبک‌های زندگی سنتی را دنبال کنند.

 به نقل از خبرگزاری یونهاپ، روزنامه رودونگ سینمون که یکی از ارگان‌های حزب حاکم کارگران کوریای شمالی محسوب می‌شود، تاکید کرد: نفوذ ایدئولوژیکی و فرهنگی تحت تابلوی رنگارنگ بورژوازی حتی از دشمنی که اسلحه به دست می‌گیرد، خطرناک‌تر است.

این روزنامه بر برتری زبان استاندارد کوریای شمالی بر پایه گویش پیونگ‌یانگ تاکید کرد و اظهار داشت: جوانان باید به درستی از این زبان استفاده کنند و سبک‌های زندگی قابل قبول از نظر پوشش، مدل مو، موسیقی و رقص را حفظ کنند.

در این مطلب آمده است: هنگامی که نسل‌های جدید از حس قوی و سالم ایدئولوژیکی و روحیه انقلابی برخوردار باشند، آینده یک کشور روشن است. در غیر این صورت، انقلاب و سیستم‌های اجتماعی ده‌ها ساله از بین خواهند رفت. این درس خون در تاریخ جنبش سوسیالیستی جهان است.

کوریای شمالی اخیرا سرکوب‌ها علیه عادات گفتاری جوانان این کشور را که در تلاشند تا از هم نسلی‌های خود در کوریای جنوبی تقلید کنند، افزایش داده و آنها را از استفاده از برخی کلمات و اصطلاحات منع کرده است.

امریکا ۳۲۷ میلیون دالر به مردم افغانستان کمک می‌کند

به نوشته ایسنا، همزمان با اینکه کوریای شمالی تحت فشار فزاینده تحریم‌ها و پاندمی کرونا قرار دارد، این کشور منزوی خواستار آموزش ایدئولوژیکی و انظباط جدی‌تر و قوی‌تر به ویژه برای جوانان شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟