هشدار تند کره شمالی به سیاست‌های تبلیغاتی سئول علیه پیونگ یانگ

  • انتشار: ۲۴ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 87868

کره شمالی با اعلام اینکه تمامی اعتماد خود را به کره جنوبی از دست داده به سئول هشدار داد که روزهای تأسف‌آور و دردناک پیش‌روست.

«جانگ کوم چول» مدیر دپارتمان جبهه متحد شمالی در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری مرکزی کره منتشر شد، از دولت کره جنوبی به‌شدت انتقاد کرد.

وی با اشاره به انتشار برگه‌ها و اوراق تبلیغاتی علیه کره شمالی تصریح کرد که به‌سختی بتوان تردیدها را نسبت به گفته‌ها و اقدامات کره جنوبی برطرف کرد؛ زیرا نهاد ریاست‌جمهوری آن کشور با عذرخواهی ظاهری به‌دنبال رفع اتهامات و عبور از بحران است، حال آنکه مرتکب اشتباهاتی در قبال کره شمالی شده است.

جانگ افزوده است: اعتماد ما به کره جنوبی پس از تلا‌ش‌های بسیار زیادی که برای بهبود روابط کشیده‌ایم تکه‌تکه و ریز‌ریز شده است و دیگر چنین اعتمادی وجود ندارد.

او تأکید کرد: ما دیگر نمی‌خواهیم با آنها رو در رو شویم؛ زیرا هربار که گفت‌و‌گو کردیم گفتند که به‌دنبال دستاوردهای بزرگ هستیم دریغ از آنکه حتی یک گام عملی بردارند، برای مقام‌های کره جنوبی روزهای تأسف‌بار و دردناک در پیش است.

بیانیه این مقام کره‌شمالی خاطرنشان می‌کند که کره جنوبی فقط به‌طور لفظی قول می‌دهد و یک لایحه هم برای جلوگیری از انتشار اوراق تبلیغاتی ضد کره‌شمالی در نظر گرفته شده است؛ اما اعتماد و اطمینانی نیست که حتی اجرایی شود.

منبع: تسنیم