هشدار امنیتی آمریکا به کارکنان سفارت این کشور در قدس

  • انتشار: ۲۱ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 112627

به دنبال تشدید بحران در قدس و جنوب فلسطین اشغالی، وزارت خارجه آمریکا هشدار امنیتی صادر کرد.

وزارت خارجه آمریکا با صدور هشدار امنیتی اعلام کرد که با توجه به درگیری‌های خشونت‌آمیز در بیت‌المقدس و برخی مراسم دیگر تردد اعضای سفارتخانه آمریکا در این شهر با محدودیت مواجه می‌شود.

در این بیانیه تصریح شده لازم است کارکنان سفارت آمریکا در شرق قدس اشغالی در رفتن به مناطق پرخطر اجتناب کنند.

سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی نیز به شهروندان آمریکایی هشدار داده با توجه به حملات راکتی،  اقدامات لازم امنیتی را برای حفظ جان خود در نظر گیرند.

همزمان با اتمام مهلت گروه‌های مقاومت فلسطین، منابع خبری از حمله به خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه و شلیک ده‌ها موشک به سمت قدس اشغالی خبر دادند.

وبگاه فلسطینی «نیوپرس» در این ارتباط خبر داد که یک جیپ نظامی ارتش رژیم صهیونیستی آتش گرفته است.

بر اساس این گزارش، این جیپ با یک راکت هدایت‌شونده در مرزهای شمالی نوار غزه هدف حمله قرار گرفته است. طبق گزارش منابع فلسطینی، سخنگوی کتائب القسام در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرماندهی اتاق مشترک گروه‌های فلسطینی به رژیم صهیونیستی هشدار داده که تا ساعت ۶ امروز (به وقت محلی) نیروها و متجاوزان به مسجد الاقصی و محله شیخ جراح را از محل خارج و تمام افراد بازداشت‌شده را آزاد کنند.

همزمان با تشدید تنش در جنوب فلسطین اشغالی و مهلت گروه مقاومت حماس به صهیونیست‌ها، رسانه‌ها از بازگشایی پناه‌گاه‌های عمومی در جنوب فلسطین اشغالی خبر دادند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *