هشدار اف‌بی‌آی درباره اعتراضات مسلحانه سراسری در آستانه تحلیف بایدن

  • انتشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 104227

پولیس فدرال آمریکا نسبت به اعتراضات مسلحانه در آمریکا در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب این کشور هشدار داد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، یک منبع امنیتی روز دوشنبه فاش کرده است که پولیس فدرال آمریکا نسبت به اعتراضات مسلحانه گسترده در واشنگتن و همه ۵۰ ایالت دیگر آمریکا در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن هشدار داده است.

اف‌بی‌آی ضمن اشاره به تهدید ناشی از ادامه رفتارهای خشونت آمیز طرفداران دونالد ترامپ پس از یورش روز چهارشنبه گذشته به ساختمان کنگره، نسبت به اقدامات خشونت آمیز بیشتر از سوی طرفداران ترامپ هشدار داده است.

این در حالی است که گارد ملی آمریکا نیز قصد دارد بیش از ۱۵ هزار نیروی خود را در واشنگتن مستقر کند و توریست ها و گردشگران نیز تا ۲۴ ژانویه اجازه بازدید از اماکن تاریخی و دیدنی این شهر را نخواهند داشت.

دانیل هوکانسون رئیس دفتر گارد ملی آمریکا به خبرنگاران گفته است که انتظار می رود تا روز شنبه بیش از ۱۰ هزار نیروی گارد ملی در شهر واشنگتن مستقر شوند. در صورتی که مقام های محلی درخواست کنند، این تعداد به ۱۵ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

کریس مورفی سناتور آمریکایی نیز با ارسال نامه‌ای برای وزیر دفاع موقت این کشور اعلام کرده است که هنوز مشخص نیست که آیا گارد ملی برای حفاظت از پایتخت آمریکا کافی است یا نه و شاید لازم باشد از نیروهای ارتش نیز استفاده شود.

موریل بوزر شهردار واشنگتن نیز از وزارت کشور آمریکا خواسته است تا همه گردهمایی های عمومی را تا روز ۲۴ ژانویه لغو کند.