هشتگ «شرم بر شارلی ابدو» ترند توییتر هند شد

  • انتشار: ۱۵ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 94189

 پس از توهین نشریه فرانسوی شارلی ابدو به مقدسات اسلامی، هزاران کاربر هندی در توییتر، هشتگ «شرم بر شارلی ابدو» را به یک ترند تبدیل کردند.

بر اساس داده‌های توییتر، تا صبح روز شنبه، هشتگ «شرم بر شارلی ابدو» بیش از ۲۰ هزار بار بازنشر و در تمام ایالت‌های هند منتشر شده است. 

در پاکستان نیز ده‌ها هزار نفر از مردم این کشور روز جمعه با حضور در خیابان‌ها به اقدام توهین آمیز این نشریه فرانسوی به مقدسات اسلام اعتراض کردند. 

نشریه موهن «شارلی ابدو» فرانسه که در پی حمله به دفتر این نشریه در ژانویه سال ۲۰۱۵ اقدام به انتشار کارتون‌های توهین‌آمیز پیامبر اکرم (ص) کرده بود روز سه‌شنبه و در حالی که رئیس جمهوری این کشور در سفر خاورمیانه به سر می‌برد اقدام به جنجال‌آفرینی کرد. 

این هفته‌نامه فرانسوی روز سه‌شنبه و در حالی که «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه در بیروت در حال دیدار و گفت و گو با مقامات لبنانی بود اعلام کرد که در آستانه محاکمه عاملان حمله ژانویه ۲۰۱۵ به دفتر این نشریه که منجر به کشته شدن ۱۷ نفر از جمله ۱۲ نفر از عوامل هیات تحریریه آن شد، اقدام به تجدید چاپ این کارتون‌های توهین‌آمیز کرده است. 

رییس جمهوری فرانسه نیز از این اقدام شارلی ابدو حمایت کرده و آن را آزادی بیان دانسته است. 

به نوشته ایرنا؛ شارلی‌ابدو مجله فکاهی چپ‌گرای فرانسوی با محتوای به شدت ضدمذهبی است که در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ کاریکاتورهایی اهانت آمیزی را با موضوع پیامبر اسلام (ص) منتشر کرد و موجب اعتراض و برپایی تظاهرات مسلمانان در کشورهای اسلامی علیه این اقدام موهن شد.