هزاران تن از بیجاشدگان در ولسوالی سانچارک در وضعیت بدی قرار دارند

  • انتشار: ۶ سنبله ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 15220

از ده روز بدین سو که هزاران تن بر اثر جنگ های اخیر در ولسوالی سانچارک مجبور به ترک خانه هایشان شده اند با مشکلات فراوانی روبرو شده اند و نیاز به کمک های فوری دارند.

بعد از درگیری ها بین نیروهای امنیتی و شبه نظامیان طالب، در مناطق مسجد سبز، توپخانه، گجوا و برخى مناطق دیگر ولسوالى سانچارک، میان نیروهاى دولتى و مخالفین مسلح دولت هزاران تن از مردم این مناطق آواره شده اند.

بیجا شدگتن مى گویند که صدها خانوادۀ ولسوالى یادشده بیجا شده که تعداد آنها در مرکز سانچارک، شمارى هم در شهر سرپل مرکز ولایت، در مسافرخانه ها و یا منازل دوستان شان به سر مى برند.

به گفتۀ آنها این بیجا شده ها به دلیلى در شرایط بد قرار دارند که لوازم خانه هاى شان را با خود نبرده و اکثر آنها امکانات مالى نیز براى رفع نیازمندى هاى شان در اختیار ندارند.

محمد علی حکیمی عضو شورای ولایتی سرپل ضمن انتقاد از دولت، می گوید حکومت به بیجا شدگان، توجه نکرده است.

وى خواهان کمک با بیجاشدگان شد و گفت تنها کمکى که با بیجا شده ها شده، این است که به اکثریت آنها مردم محل در منازل شان جا داده اند.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل گفت که شمار خانواده هاى بیجاشده در این ولسوالى که ثبت شده است، به ٩۴۵ خانواده مى رسد.

به گفته او، خانواده هاى یادشده، به مرکز ولسوالى سانچارک و برخى مناطق دیگر نقل مکان نموده و نیاز به کمک هاى عاجل دارند.

موصوف گفت که دولت تا حال با برخى از این خانواده ها یک مقدار مواد خوراکى چون نان خشک، آب و غیره کمک نموده و تلاش دارد که از طریق کمیته حالات اضطرار، کمک هاى دیگرى نیز داشته باشد.

وی از نهادهای کمک رسان ملی و بین الملی خواست تا این بیجا شده ها را کمک کنند.