نیویورک‌تایمز: حیثیت آمریکا به‌دلیل رویکرد ترامپ در مواجهه با کرونا به شدت آسیب دیده است

  • انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 85570

روزنامه نیویورک تایمز در یادداشتی با اشاره به اینکه آمریکا بیشترین آمار مرگ و میر و ابتلا به کرونا را در جهان دارد، آورده است حیثیت ایالات متحده به دلیل رویکرد مرگبار دونالد ترامپ به شدت آسیب دیده است.

به نقل از تسنیم؛ در این یادداشت با اشاره به کمک های ایرلندی ها به قبایل بومی آمریکا که از ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، آمده است، هر چند این اقدام سخاوتمندانه است اما نشان می دهد چگونه احساس تاسف برای ملتی شروع شده که بر اثر نادانی مرگبار ترامپ در چنگ این بیماری مسری گرفتار شده‌اند.

«فینتان او توول» در «ایریش تایمز» نوشت: «کشوری که ترامپ وعده داده بود تا دوباره بزرگش کند، هرگز در تاریخ خود اینگونه  رقت انگیز نبوده است. آیا آمریکا حیثیت خود را پس از این داستان شرم آور باز خواهد یافت؟» 

یک میلیون و سیصد هزار نفر آمریکایی به کرونا مبتلا شده‌اند. آمریکا پنج درصد جمعیت جهان را دارد اما نزدیک به ۳۳ درصد مبتلایان جهانی از آمریکا هستند. بیش از ۸۰ هزار نفر جان خود را از دست دادند. آماری که باعث شده تا آمریکا در رتبه اول جهانی از نظر شمار مبتلایان و قربانیان کرونا قرار بگیرد.

نویسنده در پایان یادداشت خود در پاسخ به سوال نویسنده ایرلندی، آورده است: «تا یک مدتی حیثیت آمریکا احیا نخواهد شد. پس از انتخاب ترامپ تصویر ما در خارج ضربه سختی خورد و این روند ادامه دارد. هم اکنون اکثر جهان اعتمادی به رهبری رئیس جمهور ندارند.»