نیمی از اتباع افغانستانی که به آمریکا وارد شدند کودک هستند

  • انتشار: ۲۹ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: اخبار مهاجرینبین الملل
  • شناسه مطلب: 122922

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد نیمی از جمعیت ۵۳ هزار نفری از اتباع افغانستانی که به این کشور وارد شده اند را کودکان تشکیل می‌دهند.

به نقل از وال استریت ژورنال، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در نامه اخیر خود به قانونگذاران کنگره اعلام کرد نیمی از ۵۳ هزار تبعه افغانستانی که به آمریکا آورده شده اند و در اماکن نظامی زندگی می‌کنند، کودک هستند و این وضعیت نشان دهنده چالش‌های متعددی است که مقامات در تلاش برای اسکان اتباع با آن‌ها روبرو هستند.

بر این اساس، افشای این اطلاعات برای نخستین بار در خصوص وضعیت تخلیه شدگان صورت گرفته و در جریان پاسخ لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به سئوالات کتبی سناتور جیمز اینهوف T عضو ارشد کمیته نیرو‌های مسلح سنا ارائه شده است.

بر اساس این نامه که وال استریت ژورنال آن را مشاهده کرده است، حدود ۲۲ درصد از افرادی که در پایگاه‌های نظامی آمریکا اسکان داده شده اند زنان بالغ و ۳۴ درصد نیز مرد هستند. در این نامه به تعداد کودکان بدون همراه و قیم بزرگسال اشاره نشده است و سناتور اینهوف نیز این موضوع را در پرسش خود مطرح نکرده است.

چند صد کودک بی سرپرست در بین افراد تخلیه شده در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان بودند که این امر چالشی را برای مقامات پایگاه و امدادگران ایجاد کرد. اینهوف از مقامات پنتاگون خواسته است جزئیات مربوط به ۱۲۴ هزار فردی را که در زمان خروج سریع آمریکا از فرودگاه کابل در ماه اوت تخلیه شدند، ارائه کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *