نگرانی کیم جونگ اون درباره سرایت کرونا به کره شمالی

  • انتشار: ۱۰ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 79262

رسانه دولتی کره شمالی امروز، شنبه در میانه تلاش‌ها برای مقابله با گسترش کروناویروس در این کشور گزارش کرد، کیم جونگ اون بر مانورهای نظامی این کشور نظارت کرده و در نشستی با موضوع راه‌های پیشگیری از گسترش کرونا حضور یافته است.

کره شمالی هیچ موردی از ابتلا به کرونا در این کشور را تایید نکرده است اما رسانه دولتی آن اظهار کرد، قرنطینه‌ای یک ماهه برای افرادی که علائمی از این بیماری را داشته‌اند، اعمال شده است و تدابیر “سختگیرانه‌ای” از جمله تقویت بازرسی‌ها در مناطق مرزی و فرودگاه و بنادر در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی، این مانور نظامی به منظور “سنجیدن پویایی و توانایی مقابل دشمن” در خط مقدم درگیری و یگان‌های شرقی صورت گرفت و “رضایت قابل توجه” کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را در پی داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این خبرگزاری افزود: سربازان که تحت شرایط شبیه‌سازی درگیری‌های واقعی آموزش دیده بودند، هدف خود را به دریایی از شعله‌های آتش تبدیل کردند.

این خبرگزاری همچنین اظهار کرد، کیم جونگ اون در یک نشست کمیته سیاست‌گذاری حزب کارگر نیز شرکت کرده که طی آن اعمال سختگیرانه‌تر “گام‌هایی علیه بیماری‌ همه‌گیر” به منظور جلوگیری از گسترش ویروز کرونا مورد بررسی قرار گرفته است.

سازمان ملل: ۱۶ میلیون یمنی در گرسنگی مطلق هستند

کیم جونگ اون در این نشست اظهار کرده: در صورتی که این بیماری خارج از کنترل گسترش یابد و به کشور ما برسد، پیامدهای جدی‌ای را در پی خواهد داشت. هیچ مورد خاصی نباید اجازه ورود به نظام ضد بیماری همه‌گیر کشور را پیدا کند.

کیم همچنین به مقامات کره شمالی دستور داد که “همه کانال‌ها و فضاهایی را که ممکن است این بیماری از طریق آن وارد کشور شود”، ببندند و “بازرسی‌، آزمایش و قرنطینه را تقویت کنند”.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟