نگرانی سازمان حامی پناهجویان از تشدید هراس علیه پناهجویان افغانستانی در پاکستان

  • انتشار: ۱۸ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: اخبار مهاجرینتیتر 2
  • شناسه مطلب: 141850

دیوین کن، مسوول ریفیوجیز انترنشنل سازمان حامی پناهجویان، می گوید یک نوع هراس از پناهجویان افغانستانی میان مردم پاکستان شدت گرفته است.

خانم کن به رسانه‌ها گفت که وضعیت بد اقتصادی در پاکستان و نگرانی از فعالیت های دهشت‌افگنی در آن کشور سبب این هراس است و این امر به خاطری نگران کننده است که حمایت بین المللی از پناهجویان افغانستانی در پاکستان را زیر تاثیر قرار می‌دهد.

دیوین کن می‌گوید که مهاجرین افغانستانی در پاکستان به کتگوری‌های مختلف تقسیم شده اند. مهاجرین که بیش از ۴۰ سال در پاکستان اقامت دارند، مهاجرین که کارت اقامت دارند و مهاجرین که پس از تحول سال ۲۰۲۱ در افغانستان به آنکشور رفته اند. وی افزود که کتگوری سوم با مشکلات فراوان روبرو استند.

مقامات حکومت طالبان گفته اند که شمار زیاد افغانستانیدهای مهاجر در پاکستان درین اواخر دوباره به افغانستان برگشته اند. اما خانم کن گفت: «میدانم که شماری زیاد مردم بخصوص از پاکستان به کشور بر نمی گردند. بطور مثال بین ماه جنوری و مارچ امسال فقط ۱۲۲۵ نفر مهاجر از مجموع حدود چهار میلیون پناهجوی افغانستانی، از پاکستان به خاک خود برگشته اند.»

خانم کن شروع دوبارهٔ کار کارمندان زن موسسه پناهندگان ناروی (ان آر سی) در ولایت قندهار را یک خبر خوب خوانده و ابراز امیدواری کرد که برای کارکنان اناث سایر نهاد های خیریه اجازه داد شود که به نیازمندان کمک‌های بشری کمک کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *