نگرانی اعضای شورای ولایتی فراه از وضعیت بد امنیتی این ولایت

  • انتشار: ۱۱ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 31404

برخی از اعضای شورای ولایتی فراه هشدار می دهند که اگر حکومت مرکزی به وضعیت امنیتی این ولایت توجه جدی نکند ، این احتمال وجود دارد که ولایت فراه بدست طالبان سقوط کند.

آنها همچنان ادعا می کنند که اعضای گروه طالبان در جنگ با نیروهای امنیتی از سلاح های پیشرفته ای استفاده می کنند که از جانب شبکه های استخباراتی کشورهای همسایه به اختیارشان قرار داده می شود.

در جریان یک هفته اخیر باشندگان فراه شاهد درگیری‌های خونین میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان مسلح در ولسوالی‌های بالابلوک، پشت کوه، پشت‌رود و حتی یکی ازپوسته‌های کمربند اول امنیتی شهر فراه بودند.

فرید بختور، عضو شورای ولایتی فراه، نیز می‌گوید که طالبان با استفاده از سلاح‌های پیشرفته و مجهز به دوربین شب بین که به باور وی، از جانب شبکه‌های استخباراتی کشورهای همسایه در اختیارشان قرار می‌گیرد، به جنگ با قوای افغان می‌پردازند.

آقای بختور می‌گوید، شماری از این سلاح‌ها که در ولسوالی بالابلوک از نزد طالبان کشته شده جمع آوری شده، ساخت کشور روسیه می‌باشد.

اما مقام های محلی ولایت فراه می‌گویند، در جریان چند روز اخیر بیشتر از ۳۰ تن از افراد طالبان را کشته و ده ها تن دیگر را زخمی نموده اند و طالبان توانایی این را ندارند که کنترول شهر فراه را بدست گیرند.

روز پنجشنبه هفته گذشته نیز محمد عارف شاه جهان والی ولایت فراه در یک نشست خبری از گرفتاری مقداری سلاح‌ پیشرفته از نزد افراد گروه طالبان خبر داد که ساخت کشور روسیه بودند.

سال گذشته نیز طالبان مسلح خود را به دروازه ‌های شهر فراه رسانده و بیش از ۲۰ روز در فاصله دو کیلومتری دفتر والی فراه با نیروهای امنیتی در جنگ بودند.