نماینده چین در سازمان ملل: آمریکا با ترور سردار سلیمانی موازین بین‌المللی را نقض کرد

  • انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 73631

«جانگ جون» نماینده دایمی چین در سازمان ملل متحد تاکید کرد که آمریکا با ترور سردار قاسم سلیمانی در عراق همه موازین بین‌المللی را نقض کرده است.

وی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت که رفتارها و اقدامات خشونت بار،  ماجراجویانه و یکجانبه امریکا، نقض نرم‌ها و موازین بنیادین بین‌المللی است.

او گفت که کشورش قصد دارد به عنوان یک بازیگر فعال هر چه در توان دارد برای جلوگیری از تشدید تنش ها و ثبات در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس برعهده گیرد و در این راستا نقش سازنده ایفا خواهد کرد.

این مقام چینی تصریح کرد که کشورش به عنوان عضو دایم شورای امنیت همه مسایل و تحولات را با دقت زیر نظر دارد و بر آن است که از تلاش‌های دیپلماتیک برای پیشگیری از خارج شدن اوضاع از کنترل بهره بگیرد.

به نوشته ایرنا؛ جانگ افزود که در همین ارتباط وزیر خارجه چین با وزیران خارجه ایران، روسیه و فرانسه گفتگو و تاکید کرده که چین مخالف استفاده از زور و خشونت در روابط بین‌المللی است.

فرستاده چین خاطر نشان کرد حق حاکمیت عراق باید مورد احترام شمرده شود و امریکا باید از استفاده ابزاری از زور و قوه قهریه خودداری کرده و به دنبال گفتگو برای حل اختلافات بین‌المللی باشد.

طالبان از گردهمایی علما به دنبال چیست؟

نماینده چین در سازمان ملل اقدام نظامی امریکا در ترور سردار سلیمانی و همرزمانش را باعث شکل‌گیری تحولات بسیار اساسی و نگران کننده در منطقه دانست و گفت برعهده شورای امنیت است با این موضوع و برای کاهش تنش ها با جدیت برخورد کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟