نمایشگاه کتاب ایران هفته آینده در دانشگاه کابل برگزار خواهد شد

  • انتشار: ۳۰ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگ و هنر
  • شناسه مطلب: 39730

نمایشگاه کتاب ایران به مدت 8 روز از روز دوم ماه ثور در دانشگاه کابل دایر خواهد شد. به گفته مقامات فرهنگی ایران در این نمایشگاه هزاران جلد کتاب دانشگاهی به نمایش گذاشته خواهد شد. گفته می شود در این نمایشگاه کتاب ها با تخفیف به دانشجویان عرضه خواهد شد.

نمایشگاه کتاب امسال جمهوری اسلامی ایران در کابل، در دومین سال متوالی فعالیت خود، شاهد حضور 70 ناشر ایرانی و 30 ناشر افغانستانی خواهد بود که تازه ترین عناوین کتاب های منتشره خود را عرضه خواهند نمود.

رضا ملکی رایزن فرهنگی ایران در کابل همچنین از برگزاری اولین دور گفتگوهای فرهنگی ایران و افغانستان در حاشیه این نمایشگاه خبر داده است. به گفته اقای ملکی، این گفگتوهای فرهنگی امسال با موضوع عرفان، تصوف و ادبیات و با مشارکت اساتید دانشگاه از هر دو کشور برگزار خواهد گردید.

انتظار می رود بخش عمده ای از کتابهای ایرانی عرضه شده در نمایشگاه، کتابهای دانشگاهی و مورد نیاز دانشجویان باشد.

بخش عمده ای از منابع آموزشی دانشگاههای افغانستان را کتابهای منتشر شده در جمهوری اسلامی ایران تشکیل می دهند  به همین دلیل عرضه مستقیم این کتابها در نمایشگاه کتاب، کمک بزرگی به دانشجویان و اساتید دانشگاه در افغانستان به حساب می آید.

این نمایشگاه، با همکاری مشترک وزارت اطلاعات و فرهنگ، دانشگاه کابل و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل برگزار خواهد گردید.