نقش یکی از وکلا در دادن رای اعتماد به تعدادی از وزرا

  • انتشار: ۲۰ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 34240

یک نماینده پارلمان، منشی این مجلس را متهم کرده است که در قبال رای اعتماد تعدادی از نمایندگان مجلس به نامزد وزرا، خوستار مقرری دو نفر از نزدیکان خود در پست های دولتی شده است.

فرشته امینی عضو مجلس نمایندگان می گوید: منشی این مجلس فهرست بیش از شصت نفری نمایندگان را به یکی از وزیران فرستاده که به وی رای اعتماد می دهند و در بدل آن خواستار مقرری دو نفر شده است.

آریانا نیوز نوشته است؛ فرشته امینی، نماینده نیمروز در مجلس گفت: “فهرست شصت و دو نفری از سوی قادر زازی به یک وزیر داده شده است. او گفته که این وکیلان به او رای می دهد و در بدل آن خواستار مقرری دو نفر شده است که من خبر ندارم و نام من هم دراین فهرست است.”

اما منشی مجلس نمایندگان، عبدالقادر زازی این ادعا را رد کرد و اظهار نمود که در صورت ثابت شدن این ادعا حاضر است از مجلس نمایندگان استعفا دهد.

آقای زازی بیان داشت: “باید نام این وزیر گرفته شود. این وزیر خواسته شود و اگر این ادعا ثابت شود من استعفا می دهم. اگر نشد باید اصول وظایف داخلی بر این وکیل که ادعا کرده عملی گردد.”

در همین حال رئیس مجلس نمایندگان، عبدالرووف ابراهیمی اتهامات بر مجلس نمایندگان را نگران کننده دانست و گفت که این موضوع به گونه جدی بررسی خواهد شد.

پیش از این نیز برخی از نمایندگان مردم در مجلس از سوی یک دیگر متهم به فساد و معامله گری هایی شده اند؛ اتهاماتی که ازسوی این نماینده گان همواره رد شده است.