نشست شاخه انشعابی حزب جمعیت به خشونت کشیده شد

  • انتشار: ۸ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 37547

نشست گروه انعشابی جمعیت به دلیل شعار های ضد حکومتی به خشونت کشیده شد. قرار بود در این نشست سید نورالله عماد رئیس انسجام جمعیت چگونگی برگزاری کنگره این حزب را اعلام کند.

حاضرین در این نشست مدعی بودند که حق با آنهاست تا رهبری جمعیت را داشته باشند و رهبران فعلی جمعیت را دزد و معامله گر خطاب کردند. اما در نخستین دقایق محفل آنها توسط تعدادی دیگر از هواداران جمعیت اسلامی به رهبری صلاح الدین ربانی برهم خورد.

قرار بود حزب جمعیت اسلامی افغانستان با حضور سید نورالله عماد، رییس انسجام این حزب در یک گردهمایی بزرگ، سیاست و چگونگی برگزاری کنگره‌ی این حزب را اعلام کند؛ اما این نشست به دلیل شعارهایی ضد حکومتی به خشونت کشیده شد.

این در حالیست که چندی پیش، سید ابراهیم عماد رئیس دفتر سیاسی جمعیت اسلامی افغانستان تحت رهبرى نورالله عماد در نشستی در کابل گفته بود که صلاح الدین ربانی دیگر رئیس حزب جمعیت نیست.

وی گفته بود که تعدادی از شخصیت های مطرح حزب جمعیت اسلامی، از 34 ولایت افغانستان می خواهند تا نور الله عماد سرپرستی امور این حزب را به عهده بگیرد و برای برگزاری کنگره جمعیت اسلامی افغانستان، راه را هموار بسازد.

ابراهيم عماد گفت: “ما شاخه نیستیم بلکه واحد هستیم؛ زیرا سید نورالله عماد بنیانگذار و اساسگذار نهضت اسلامی و جمعیت اسلامی می باشد.”

سید نورالله عماد، رییس انسجام حزب جمعیت، از سران مجاهدین است که مدتی معاون این حزب بود.