ناتو: حکومت طالبان را به رسمیت نمی شناسیم

  • انتشار: ۲۳ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: بین المللتیتر 2
  • شناسه مطلب: 118695

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در بیانیه ای اظهار داشت که جامعه بین المللی حکومت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد، حتی اگر آنها افغانستان را به زور تصرف کنند.

در این بیانیه که پس از نشست اضطراری ناتو درباره افغانستان منتشر شده آمده است: متحدان ناتو از سطح بالای خشونت ناشی از حمله طالبان، از جمله حمله به غیرنظامیان، کشتارها و دیگر نقض های جدی حقوق بشر نگران هستند. طالبان باید درک کنند که حتی اگر با زور این کشور را تصرف کنند، توسط جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نخواهند شد.

استولتنبرگ همچنین افزود که ناتو متعهد به حمایت از راه حل سیاسی برای حل درگیری در افغانستان است. دبیر کل ناتو پس از نشست شورای آتلانتیک شمالی در سطح نمایندگان دائمی، در بیانیه‌ای اعلام داشت که ناتو حضور دیپلماتیک خود را در افغانستان حفظ خواهد کرد و به ارزیابی وضعیت ادامه خواهد داد.

در بیانیه ناتو همچنین آمده است: ما به ارزیابی تحولات میدانی ادامه می‌دهیم و با مقامات افغانستان و جامعه بین الملل مداوم در تماس  هستیم. هدف ما این است که بیشترین حمایت ممکن را از دولت افغانستان و نیروهای امنیتی افغانستان ارائه دهیم. ناتو حضور دیپلماتیک خود را در کابل حفظ خواهد کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *