مونولیت اسرار آمیز این بار در ایران!

  • انتشار: ۲۴ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 101434

⁣به گزارش رکنا، خبرنگار عصر ایران امروز از مشاهده نهمین مونولیت، در «نیکنام‌ده جاجرود» تهران خبر داد و گفت ارتفاع آن سه متر است و مانند سایر مونولیت های فلزی دیده شده در نقاط دیگر جهان، از جنس استیل براق ساخته شده است.

روی این مونولیت فقط دو حرف Nو Sکه نشان دهنده شمال و‌جنوب اند، حکاکی شده است. ⁣ ⁣هنوز اطلاعات دیگری از این سازه پر ماجرا در دست نیست و مقامات محلی نیز درباره آن توضیحی نداده اند.

یکی از ماجراهای عجیب و غریب در روزهای اخیر سال ۲۰۲۰ که به بحث داغ رسانه‌ها تبدیل شد، ظهور ناگهانی مونولیت‌ها در چندین نقطه از جهان بود. این سازه فلزی و مرموز ابتدا در صحرای «یوتا» آمریکا ظاهر شد و سپس در رومانی و کالیفرنیا و اخیراً نیز در جزیره وایت بریتانیا هم مشاهده شده است.

در کانادا نیز ادعا شده است یک مونولیت اسرارآمیز در منیتوبا و در پارک استانی سد قدیمی «Pinawa Dam» دیده شده است.

چندی پیش یک گروه موسوم به «The Most Famous Artist» که در «سانتا فه»، نیومکزیکو مستقر هستند، خود را سازنده این سازه‌ها اعلام کرده‌اند و با انتشار سه تصویر مختلف از مونولیت‌ها، پرده از راز سازندگان این سازه‌های اسرارآمیز برداشتند. وقتی فالوورهای آنها در اینستاگرام شروع به سوال کردندکه آیا این سازه‌ها کار شماست؟ پاسخ این گروه هنرمند چنین بود: «اگر منظورتان از شما، ما هستیم، بله». آنها با انتشار تصاویری از این مونولیت‌ها قیمت این آثار هنری مرموز را ۴۵,۰۰۰ دلار عنوان کرده‌اند.

از آنجایی که کشف مونولیت‌ها به موضوع داغ روزهای اخیر تبدیل شده‌، برندهای مطرح جهانی نیز از این موضوع برای تبلیغ برندهای خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده‌اند.