شمار مبتلایان به کرونا از ۵۲ میلیون نفر عبور کرد

  • انتشار: ۲۲ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 98038

 بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۵۲ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۸۰۴ نفر در جهان به ویروس کرونامبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک‌ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۱۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۶ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۹۰۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۴۲ هزار و ۹۰۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۷۲۸ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۴۷ هزار و ۳۹۸ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۸ هزار و ۲۸۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۹ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۲۸ هزار و ۱۶۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴۷ هزار و ۷۲۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵میلیون و ۷۴۹ هزار و ۷ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۶۳ هزار و ۴۰۶ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، روسیه، اسپانیا، آرژانتین و انگلیس نیز به‌ترتیب با یک‌میلیون و ۸۶۵ هزار و ۵۳۸، یک‌میلیون و ۸۳۶ هزار و ۹۶۰، یک‌میلیون و ۴۶۳ هزار و ۹۳، یک‌میلیون و ۲۷۳ هزار و ۳۵۶ و یک‌میلیون و ۲۵۶ هزار و ۷۲۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌ترتیب با ۸میلیون و ۶۴ هزار و ۵۴۸، ۶میلیون و ۶۴۸ هزار و ۷۰۵ و ۵میلیون و ۶۴ هزار و ۳۴۴ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.