منابع سوری: آمریکا زندانیان داعش را از سوریه به اوکراین می‌فرستد

  • انتشار: ۲۸ حوت ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 128874

نظامیان آمریکایی یکی از زندانهایی را تخلیه کردند که در اختیار شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار داشت. این عناصر تحت حمایت آمریکا قرار دارند.

منابع محلی آگاه حاضر در استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که نیروهای آمریکایی و مزدوران وابسته به آنان، آخرین گروه از زندانیان داعش را از یکی از زندانهای شهر «الشدادی» در جنوب الحسکه خارج کردند.

به گفته این منابع، عناصر آمریکایی، ۴۰ نفر از عناصر داعش را از این زندان خارج کردند. این زندان در مقر یکی از گردانهایی قرار دارد که قبلا متعلق به مرزبانی ارتش سوریه بود. در این زندان، حدود هزار و ۱۰۰ نفر از سرکرده‌ها و عناصر داعش زندانی بودند.

به گزارش اسپوتنیک، نیروهای آمریکایی گروههای بزرگی از زندانیان داعش را از سه زندان در استان الحسکه به زندان «الثانویه الصناعیه» در جنوب این شهر منتقل کردند.

نقل و انتقال عناصر داعش، شک و تردید بسیاری درباره اهداف آمریکا از این اقدام به وجود آورده است؛ زیرا زندان الثانویه دو ماه پیش مورد حمله ساختگی داعش قرار گرفت که با حمایت آمریکا انجام شد و شمار زیادی از عناصر داعش از این زندان، فراری داده شدند.

منابع محلی در الحسکه گفتند که این اقدامات آمریکا، در راستای افزایش فعالیت آنان در شرق سوریه است؛ به نحوی که شمار زیادی از تروریستهای وابسته به خود در سوریه را به جبهه‌های جنگ با ارتش سوریه در مناطق بیابانی این کشور و همچنین اوکراین اعزام کرده است تا با ارتش روسیه بجنگند.

مناطق شرق سوریه نیز شاهد خشم گسترده مردمی از این اقدامات تروریستهای آمریکایی است که هدفی جز غارت نفت و منابع سوریه ندارند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.