مقام آمریکایی: فعالیت گروه های افراطی در پاکستان همچنان ادامه دارد

  • انتشار: ۲۵ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 37038

بعد از تهدید ها و فشارهای آمریکا علیه پاکستان در دو ماه اخیر، یک مقام آمریکایی گفته است که پاکستان در مبارزه با تروریسم با آمریکا همکاری نخواهد کرد و فعالیت های گروه های افراطی در این کشور همچنان ادامه می یابد.

دن کتس Dan Coats مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد پاکستان از همکاری ضد تروریسم با آمریکا پاپس می کشد و به سخت نگرفتن به گروه های افراطی مستقر در این کشور ادامه می دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، کتس به یک جلسه گفت و شنود کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا گفت به رغم درخواست های واشنگتن برای اقدامات بیشتر، ارتش پاکستان فقط تلاش می کند علیه طالبان و شبکه حقانی سختگیرانه تر نشان دهد.

وی افزود :« گروه های افراطی مستقر در پاکستان به بهره برداری از پناهگاه های امن خود در این کشور به منظور انجام دادن حملات در هند و افغانستان و منافع آمریکا در آنجا ادامه می دهند ».

کتس خاطر نشان کرد :« عملیات ارتش پاکستان علیه طالبان و گروه های مرتبط با آن احتمالا تمایل برای ظاهر شدن فعالانه تر در قبال درخواست های ما برای اقدامات بیشتر علیه این گروه ها را منعکس می کند ».

با این حال، اقداماتی که تاکنون انجام شده است، « افزایش قابل توجه فشار علیه این گروه ها را نشان نمی دهد و بعید است اثری پایدار داشته باشد ».

وی افزود با این حال، عوامل اطلاعاتی آمریکا معتقدند پاکستان « روابط را با این شبه نظامیان ضمن محدود کردن همکاری ضد تروریسم با آمریکا،‌ حفظ خواهد کرد ».

این در حالیست که بعد از اقدامات آمریکا علیه پاکستان در تعلیق کمک های امنیتی این کشور به پاکستان، روابط دو کشور به سردی گراییده است. آمریکا، پاکستان را به حمایت از افراطی گری متهم می کند و در مقابل پاکستان نیز این اتهامات را رد کرده است.