مقام آمریکایی: فعالیت گروه های افراطی در پاکستان همچنان ادامه دارد

  • انتشار: ۲۵ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 37038

بعد از تهدید ها و فشارهای آمریکا علیه پاکستان در دو ماه اخیر، یک مقام آمریکایی گفته است که پاکستان در مبارزه با تروریسم با آمریکا همکاری نخواهد کرد و فعالیت های گروه های افراطی در این کشور همچنان ادامه می یابد.

دن کتس Dan Coats مدير اطلاعات ملي آمريکا روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد پاکستان از همکاري ضد تروريسم با آمريکا پاپس مي کشد و به سخت نگرفتن به گروه هاي افراطي مستقر در اين کشور ادامه مي دهد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن، کتس به يک جلسه گفت و شنود کميته اطلاعاتي سناي آمريکا گفت به رغم درخواست هاي واشنگتن براي اقدامات بيشتر، ارتش پاکستان فقط تلاش مي کند عليه طالبان و شبکه حقاني سختگيرانه تر نشان دهد.

وي افزود :« گروه هاي افراطي مستقر در پاکستان به بهره برداري از پناهگاه هاي امن خود در اين کشور به منظور انجام دادن حملات در هند و افغانستان و منافع آمريکا در آنجا ادامه مي دهند ».

کتس خاطر نشان کرد :« عمليات ارتش پاکستان عليه طالبان و گروه هاي مرتبط با آن احتمالا تمايل براي ظاهر شدن فعالانه تر در قبال درخواست هاي ما براي اقدامات بيشتر عليه اين گروه ها را منعکس مي کند ».

با اين حال، اقداماتي که تاکنون انجام شده است، « افزايش قابل توجه فشار عليه اين گروه ها را نشان نمي دهد و بعيد است اثري پايدار داشته باشد ».

وي افزود با اين حال، عوامل اطلاعاتي آمريکا معتقدند پاکستان « روابط را با اين شبه نظاميان ضمن محدود کردن همکاري ضد تروريسم با آمريکا،‌ حفظ خواهد کرد ».

این در حالیست که بعد از اقدامات آمریکا علیه پاکستان در تعلیق کمک های امنیتی این کشور به پاکستان، روابط دو کشور به سردی گراییده است. آمریکا، پاکستان را به حمایت از افراطی گری متهم می کند و در مقابل پاکستان نیز این اتهامات را رد کرده است.