مقام آمریکایی: از گروه‌های عراقی خواهش می‌کنیم به ما حمله نکنند

  • انتشار: ۱۹ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 116318

«جوئی هود»، دستیار موقت وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «العربیه» گفته ایالات متحده، علی‌رغم تشدید حملات این گروه‌ها به مواضع کشورش در عراق با آنها درگیر «جنگ عیان» نیست.

هود از گروه‌های عراقی که در هفته‌های گذشته مواضع آمریکا در عراق را هدف قرار داده‌اند به عنوان «شبه‌نظامیان» یاد کرده است. او گفت: «درک می‌کنم بعضی از این شبه‌نظامیان با کارهایی که ایالات متحده هنگام مبارزه با داعش انجام می‌دهد کاملاً مخالفند.»

وی در ادامه گفت: «ولی ما از آنها می‌خواهیم، از آنها خواهش می‌کنیم کاری با ما نداشته باشند و ما هم کاری با آنها نخواهیم داشت تا بتوانیم با این دشمن مشترک، یعنی داعش بجنگیم.»

هود در ادامه مدعی شد حملات مکرر گروه‌های عراقی به مواضع و نیروهای آمریکا «به نفع هیچ‌کس نیست و فقط به داعش آزادی عمل بیشتری می‌دهد.»

در جدیدترین حمله به منافع آمریکا در عراق، بامداد پنجشنبه منابع محلی عراقی گزارش داده بودند یک کاروان آمریکایی در منطقه بین ولایت «الناصریه» و «البصره» هدف حمله قرار گرفت. 

این حملات در شرایطی انجام می‌شود که گفته می‌شود آمریکا در تلاش است گفت‌وگوهای راهبردی با دولت عراق در خصوص خروج نظامیان آمریکایی را به تأخیر بیندازد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *