مشاور جنجالی ترامپ کاخ سفید را ترک می‌کند

  • انتشار: ۳ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 93229

به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، کلین کانوی، مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تا پایان ماه جاری بیشتر در کاخ سفید نیست و قرار است دولت ترامپ را ترک کند.

او در توضیح علت ترک کاخ سفید رسیدگی به امور فرزندان و خانواده اش را مطرح کرده است.

مشاور جنجالی کانوی در بخشی از این بیانیه آورده است: این کاملا انتخاب و خواسته من است. در زمان مشخص برنامه‌های آینده خود را اعلام خواهم کرد. اکنون برای فرزندان عزیزم سختی کمتر و مادرانه‌ای بیشتر خواهد بود.

کلین کانوی در ادامه بیانیه خود آورده است: ما درباره مسائل مختلفی اختلاف نظر داریم. اما در مورد آنچه مهم است متحد هستیم. چهار فرزند ما نوجوان هستند و با فرا رسیدن سال تحصیلی جدید دست کم برای چند ماه از خانه دور می‌شوند. همانطور که میلیون‌ها مادر و پدر در سراسر آمریکا می‌دانند، رسیدگی به فرزندان نیاز به توجه و هوشیاری دارد.

کانوی از سال ۲۰۱۶ و همزمان با رقابت‌های انتخاباتی، مشاور ارشد ترامپ بوده است. او نخستین زن در کابینه ترامپ است که علاوه بر همراهی رئیس جمهور آمریکا در ستاد انتخاباتی، از ابتدای تشکیل دولت ترامپ تاکنون در کاخ سفید خدمت کرده است.

نشریه واشنگتن پست برای نخستین بار از تصمیم کانوی برای خروج از کاخ سفید خبر داده بود.

در همین حال، جورج کانوی، همسر کلین کانوی نیز به طور مجزا پیامی در حساب توئیتری خود منتشر کرد و نوشت که از همکاری با «پروژه لینکن» که یک گروه جمهوری خواه مخالف ترامپ است، رضایت دارد. اما او نیز رسیدگی به امور خانواده را مطرح کرد و گفت از این پروژه فاصله می‌گیرد.

تنش میان این زن و شوهر [جورج – از منتقدان صریح ترامپ و کلین – از مدافعان سرسخت ترامپ] گمانه زنی رسانه‌های جمعی درباره سرانجام زندگی این زوج را به دلیل اختلافات سیاسی افزایش داده است. دونالد ترامپ، بار‌ها جورج را یک بازنده معرفی کرده است. از سوی دیگر، دختر کانوی نیز به تبعیت از پدرش بار‌ها ترامپ را به واسطه ممنوعیت استفاده از تیک تاک به باد انتقاد گرفته است.

منبع: yjc