مسدود بودن مرز چمن باعث بسته شدن دفتر مهاجران سازمان ملل در پاکستان شد

  • انتشار: ۶ سنبله ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 15202

اداره مهاجران سازمان ملل در پاکستان بسته شده است مقام ها علت آن را مسدود بودن منطقه مرزی چمن در اسپین بولدک می داند.

مقام‌های اداره مهاجران سازمان ملل متحد، از مهاجران افغان در ایالت بلوچستان پاکستان می‌خواهد تا زمان که سرحد در منطقه چمن این کشور و سپین بولدک افغانستان به گونه رسمی باز نشود، از مراجعه به این اداره خود داری کنند.

در خبرنامه‌ای که امروز از سوی این اداره پخش گردید، آمده است، در صورتی‌که مهاجران افغان به این اداره مراجعه کنند؛ بدلیل بسته بودن سرحد نمی‌توانند به مشکلات آنان رسیدگی نمایند.

در حال حاضر، ده‌ها خانواده که می‌خواهند از بلوچستان پاکستان به افغانستان عودت کنند؛ بدلیل مسدود بودن سرحد در منطقه “بلیلی” این ایالت گیر مانده‌اند.

به گفته‌ای اداره مهاجران سازمان ملل، از چهار روز به اینسو حدود چهار خانواده مهاجر افغان را در هشت اتاقِ که دارند، نگهداری می‌نمایند و به همین دلیل نمی‌توانند از سایر مراجعین پذیرایی کنند.

این در حالیست که سرحد میان افغانستان و پاکستان از ده روز به اینسو در منطقه اسپین بولدک ولایت قندهار به روی شهروندان افغان مسدود است.

نظامیان پاکستانی این سرحد را پس از آن به روی شهروندان افغانستان مسدود کردند که به تاریخ ۲۸ اسد سال روان، شماری از معترضان افغان در این منطقه پرچم پاکستان را به آتش کشیدند.