مرتضوی: رئیس جمهور غنی 102 مشاور دارد

  • انتشار: ۱۳ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 32881

شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی رئیس جمهور در واکنش به تعدادی بالای مشاوران رئیس جمهور غنی، گفته است که مجموع مشاوران رییس جمهور غنی به 102 تن می‌رسد. آقای مرتضوی همچنین گفته است که معاش آنها مطابق به قانون معاشات مامورین عالی رتبه پرداخت می شود.

در روزهای گذشته اسنادی در رسانه ها به نشر رسید که نشان می داد، مجموع مشاوران رئیس جمهور غنی را 484 تن و برای این مشاوران بیش از 200 میلیون افغانی معاش پرداخت می شود.

آقای مرتضوی در واکنش به این خبر در فیسبوک خود نوشته است ” مجموع مشاوران رییس جمهور به 102 تن می‌رسد. از این جمع 50 تن آن‌ها از دوره حکومت آقای کرزی تا حالا به وظیفه ادامه می‌دهد، متباقی مشاوران در سه سال گذشته مقرر شده‌اند و معاش آنها نیز مطابق به قانون معاشات مامورین عالی رتبه تنظیم شده است.”

وی دقیق مشخص نکرده است که معاش آنها طبق قانون چه مقدار می باشد؟

پیش از این، نشر این اسناد با موجی از انتقادها در صفحات اجتماعی روبرو شده و کاربران صحفات اجتماعی تاکید دارند که مصارف گزافی که زیر نام معاش مشاوران ریاست جمهوری بر مردم افغانستان تحمیل می‌شود جفای بزرگی در حق ملت است.

این در حالیست که پیش از این نیز خبرهایی در رسانه ها از تعداد زیاد مشاوران مقامات در حکومت وحدت ملی در رسانه به نشر رسیده بود.